У Туреччині не підтримують військову операцію проти Ірану — The Guardian
Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан заявив, що Туреччина виступає проти військової операції проти Ірану.
Про це інформує The Guardian, пише ZN.ua.
"Ми проти військової операції проти Ірану. Ми вважаємо, що справжні проблеми Ірану повинні вирішуватися самими іранцями", — зазначив Фідан.
Він додав, що економічні проблеми Ірану були "помилково сприйняті як повстання проти" Ісламської Республіки. Фідан також закликав до діалогу щодо кризи в Ірані.
"Ми абсолютно хочемо, щоб проблеми були вирішені шляхом діалогу. Сподіваємося, що США та Іран вирішать це питання між собою — чи то через посередників, інших учасників, чи то шляхом прямого діалогу", — стверджує глава МЗС.
Раніше, президент США Дональд Трамп дав зрозуміти своїй команді з національної безпеки, що у разі військових дій Сполучених Штатів проти Ірану він очікує швидкого та рішучого удару по режиму, який не переросте в затяжну війну на тижні чи місяці. Натомість високопоставлений іранський чиновник повідомив, що Тегеран попередив союзників США на Близькому Сході, що завдасть удару по американських базах на їхній території, якщо Вашингтон атакує Іран.
Ще на цю тему
- 11.02.2026 Министр юстиции и глава МВД Турции покинули свои посты
- 09.02.2026 Турция и еще 7 стран осудили действия Израиля на Западном берегу
- 07.02.2026 Туреччина наполягає на дотриманні територіальної цілісності України, включно з Кримом - експертка
- 03.02.2026 ЗМІ: на переговорах США й Ірану у Стамбулі будуть міністри ще низки країн Близького Сходу
- 03.02.2026 В Анкарі цього тижня можуть відбутися переговори представників США та Ірану - ЗМІ
- 30.01.2026 Президент Эрдоган: Анкара готова содействовать деэскалации напряженности между США и Ираном
- 26.01.2026 В Анкаре обсудили развитие двустороннего сотрудничества между Турцией и Нигерией
- 24.01.2026 Россия готова к продолжению диалога с Украиной в Стамбуле
- 24.01.2026 В Стамбуле прошла встреча Эрдогана и участников Балканской мирной платформы
- 16.01.2026 Туреччина виступила проти вторгнення США в Іран
- 10.01.2026 Українських дітей у Туреччині карали позбавленням їжі та ізоляцією - Лубінець
- 08.01.2026 Європейська архітектура безпеки: експерт каже, що для Туреччини відкрилося нове вікно можливостей