СБУ арештувала в Одесі судно, яке незаконно перевозило українське зерно з окупованого Криму
Служба безпеки України затримала в Одеському порту іноземне вантажне судно, яке входило до т.з. "тіньового" флоту Росії та незаконно перевозило українську агропродукцію з тимчасово окупованого Криму.
Про це повідомляє пресслужба СБУ та ОГП, пише Економічна правда.
Власник корабля перебуває під санкціями РНБО й, за даними слідства, регулярно змінював назву судна та формальних бенефіціарів у третіх країнах, щоб обходити обмеження.
Суховантаж прибув до Одеси під прапором африканської країни для завантаження партії сталевих труб. СБУ встановила, що перед повномасштабним вторгненням судно щонайменше сім разів заходило до порту Севастополя, зокрема у січні 2021 року вивезло звідти майже 7 тис. тонн зерна до Північної Африки.
Під час затримання на борту перебували капітан і 16 членів екіпажу – громадяни кількох країн Близького Сходу. Правоохоронці вилучили плани рейсів, навігаційні карти та журнали зв'язку з доказами заходів у порти окупованих територій.
Слідчі відкрили кримінальне провадження за статтями про фінансування дій проти територіальної цілісності України, державну зраду, порушення правил на транспорті та незаконний в'їзд/виїзд з тимчасово окупованої території. На судно накладено арешт із перспективою передачі до АРМА.
Нагадаємо, окупаційна влада РФ перетворила вкрадене українське зерно на глобальний бізнес і нині його закуповують 70 країн світу, зокрема Єгипет, Туреччина та Іран.
Ще на цю тему
- 08.12.2025 Україна заморозила активи головного олігарха Придністров'я за допомогу ВПК Росії
- 01.12.2025 Україна синхронізувала санкції зі США та ввела обмеження проти "Роснєфті" і "Лукойлу"
- 25.11.2025 Україна застосувала санкції до 56 морських суден, що незаконно заходили до тимчасово окупованих Росією українських портів і вивозили нашу продовольчу продукцію
- 10.11.2025 Україна і Євросоюз вже готують новий пакет санкцій - Зеленський
- 10.11.2025 Україна запроваджує санкції проти переговорника Путіна Дмітрієва та російських видавництв
- 01.11.2025 Україна закликала до санкцій проти "Росатому" після атак РФ на підстанції АЕС
- 01.11.2025 Україна запровадила санкції проти 24 фізосіб та 31 компанії з РФ, Китаю та Ірану
- 31.10.2025 Зеленський ввів санкції проти пропагандистів і тих, хто працює на російське військове виробництво
- 30.10.2025 Україна готує нові санкції проти російського ВПК - Зеленський
- 13.10.2025 86 підприємств холдингу «Технодинаміка» Ростеху залишаються поза санкціями – ГУР
- 01.10.2025 Зеленський провів нараду щодо посилення санкційної політики
- 21.09.2025 Україна запровадила санкції проти чиновників з Криму, пропагандистів та проросійських діячів з Молдови