Україна та Румунія обговорили безпеку морських шляхів у Чорному морі
Україна та Румунія обговорили співпрацю в межах європейської ініціативи Black Sea Maritime Security Hub, спрямованої на підвищення безпеки морських шляхів у Чорноморському регіоні.
Про це повідомило Мінрозвитку, передає Укрінформ.
«У Міністерстві розвитку громад та територій України відбулася зустріч із делегацією Румунії. Сторони обговорили питання посилення співпраці у сфері морської безпеки, зокрема в межах створення Black Sea Maritime Security Hub - ініціативи Європейського Союзу, спрямованої на підвищення безпеки морських шляхів, захист критичної інфраструктури та розвиток регіональної взаємодії в Чорноморському регіоні», - йдеться в повідомленні.
Представники Румунії відзначили важливість залучення України до роботи хабу, з огляду на набутий досвід у забезпеченні безпеки морських шляхів під час війни. Вони запросили Україну делегувати експертів для участі у спільних навчаннях і висловили переконання, що це буде корисно і для України, і для Румунії, і для всього Європейського Союзу.
Окремо учасники зустрічі обговорили судноплавство Дунаєм та можливості підтримки та захисту регіону. Зокрема, йшлося про посилення інженерного захисту об'єктів критичної інфраструктури портів, а також посилення протиповітряного захисту.
Окрему увагу сторони приділили консолідації міжнародної підтримки України в межах діяльності Міжнародної морської організації (IMO). Заступник міністра розвитку громад та територій Андрій Кашуба наголосив на важливості спільної позиції під час голосування за членів Ради організації, що відбудеться наприкінці листопада.
Українська сторона закликала партнерів не допустити повернення Росії до категорії А цього керівного органу, підкресливши, що держава, яка порушує норми міжнародного морського права та вчиняє злочини на морі, не може мати високого представництва в міжнародній морській інституції.
Як повідомлялося, Україна обговорила з представниками Єврокомісії питання координації та рамкові домовленості про співпрацю з підтримки українських портів на Нижньому Дунаї.
Ще на цю тему
- 17.09.2025 Україна може запровадити санкції проти постачань пального з Констанци
- 27.08.2025 Бухарест готовится увеличить количество украинских военных, проходящих обучение в Румынии
- 25.08.2025 Румунія найближчим часом передасть Україні 23-й пакет військової допомоги
- 08.08.2025 Між Києвом і Бухарестом запускають пряме залізничнк сполучення
- 07.08.2025 Румунія та Україна домовилися посилити співпрацю між економіками країн
- 18.07.2025 ЗМІ: Румунія та Україна ведуть переговори про спільне виробництво дронів
- 05.06.2025 Міст через Дунай до румунського міста Ісакча профінансують за рахунок міжнародної допомоги
- 03.06.2025 Зеленський зустрівся з новим президентом Румунії, очікує його візиту влітку
- 08.05.2025 Румунія та Нідерланди створять центр для навчання українських техніків F–16
- 12.04.2025 Ультраправий політик Румунії вимагає від України скасувати заборону на вʼїзд
- 21.03.2025 Українська компанія збудує аеропорт в Румунії / Фото
- 10.10.2024 Румунія розширила перелік українських товарів, для імпорту яких необхідна ліцензія