Туреччина більше не вважатиме іноземцями представників тюркських народів
Представники тюркських народів, які не є громадянами Туреччини, більше не вважатимуться іноземцями, що дасть їм право на працевлаштування у державному та приватному секторах на рівні з громадянами країни.
Про це йдеться у матеріалі телеканалу TRT Haber, передає Укрінформ.
“Було надано певні нові привілеї особам турецького походження, які не є громадянами Турецької Республіки. Внесені поправки дозволяють представникам громад тюркського походження за певних умов працевлаштовуватися на робочі місця, які раніше були доступні лише для громадян Туреччини”, - повідомляє телеканал.
Очікується, що рішення матиме позитивний вплив на економіку Туреччини та сприятиме консолідації тюркського світу.
“Бути іноземцем тюркського походження визнається привілеєм у межах Туреччини. У цьому випадку тюркська ідентичність розглядається як єдине ціле, з її універсальним існуванням поза місцевими та регіональними кордонами”, - пояснив викладач юридичного факультету Університету Хаджеттепе, доктор наук Бахадир Бумін Озарслан.
За його словами, зміни до законодавства дають змогу працевлаштувати кваліфіковану робочу силу, яка наразі є безробітною у своїх країнах проживання, в секторах, що мають стратегічне значення для Туреччини, а також сприяють створенню значної доданої вартості.
Відповідне рішення про спрощення працевлаштування було затверджене указом президента Туреччини від 10 жовтня.
Ще на цю тему
- 13.04.2026 Дипломатический форум в Турции соберет более 20 глав государств и правительств
- 07.04.2026 Проти колишнього мера Стамбула почали нове розслідування
- 02.04.2026 Туреччина керуватиме морською складовою багатонаціональних сил Коаліції охочих
- 02.04.2026 Президент Эрдоган заявил о решимости уберечь Турцию от регионального конфликта
- 31.03.2026 Туркменістан і Туреччина обговорюють розширення двосторонніх відносин
- 27.03.2026 Туреччина засудила дронову атаку на свій танкер з російською нафтою у Чорному морі
- 25.03.2026 Турция просит страны Персидского залива не вступать в войну против Ирана – СМИ
- 24.03.2026 Кабмин Турции собирается на экстренное заседание
- 23.03.2026 Турция, Египет и Пакистан посредничают между США и Ираном – СМИ
- 19.03.2026 Анкаре пока не известны даты нового этапа переговоров по Украине
- 17.03.2026 Анкара предложила Москве и Киеву встретиться в Стамбуле
- 13.03.2026 ЗМІ: Ердоган через Фіцо домагається зняття санкцій ЄС з росолігарха Усманова