Естонія запровадила санкції проти росіян за судове переслідування директорки музею
Міністерство закордонних справ Естонії наклало санкції на двох росіян за судове переслідування директорки Нарвського музею Марії Сморжевських-Смирнової.
Про це пише ERR, передає "Європейська правда".
У середу, 15 жовтня, міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна підписав рішення про введення санкцій проти двох осіб, причетних до політично мотивованих судових переслідувань, порушень міжнародного права, підриву суверенітету Естонії та придушення демократичних цінностей і прав людини.
"Коли наших людей, які наважуються протистояти темряві та жорстокості кривавого режиму Путіна, переслідують, це матиме наслідки", – сказав Тсахкна.
Він зазначив, що санкції будуть накладені на прокурора Людмилу Баландіну та суддю Дмитра Гордєєва.
Глава МЗС Естонії зазначив, що і Баландіна, і Гордєєв несуть пряму відповідальність за судове переслідування Сморжевських-Смирнової.
"Обидва вони роками сприяли поширенню російської пропаганди, зміцненню репресивного режиму Путіна та порушенню свободи слова і прав людини", – акцентував він.
Санкції набудуть чинності в середу і заборонять росіянам в'їзд до Естонії.
Нагадаємо, у 2022 році з території Нарвського музею вивезли пам’ятник Леніну, який перебував там із 1993 року, а в самому місті – ще з 1957-го, його планують перемістити до Естонського історичного музею в Таллінні.
У травні 2025 року музей естонського міста Нарва розмістив на кордоні з Росією великий плакат, що ставить знак рівності між лідером РФ Владіміром Путіним і лідером нацистської Німеччини Адольфом Гітлером.
Ще на цю тему
- 07.11.2025 Білорусь блокує вантажівки Литви, попри переговори про евакуаційний коридор
- 06.11.2025 Естонія приєднується до керівного комітету Спецтрибуналу щодо агресії РФ
- 05.11.2025 В Естонії затримали прокремлівського пропагандиста
- 03.11.2025 У Латвії затримали шпигуна, який збирав для РФ інформацію про оборонний сектор
- 03.11.2025 Росіянин, який зістрибнув з транзитного поїзда у Литві, знайшовся у Фінляндії
- 03.11.2025 Поблизу узбережжя Естонії помітили російський катер під прапором ПВК «Вагнера»
- 03.11.2025 В Естонії неподалік кордону з РФ знайшли 250-кілограмову авіаційну бомбу
- 01.11.2025 Литва і Росія ведуть переговори про транзит газу до Калінінграда
- 30.10.2025 Мерило: военная истерия оказывает нам медвежью услугу
- 30.10.2025 Российские паспорта без чипа не пройдут: Эстония не сделает поблажек и детям
- 30.10.2025 ЄС пригрозив Лукашенку новими санкціями через кулі з контрабандою, запущені на Литву
- 28.10.2025 Поблизу військової бази в Естонії збили невідомий дрон