Український морський дрон «Катран» атакував бурову платформу РФ / Відео
Підрозділ «Легион Свобода России», який воює на боці України, спільно зі спецпризначенцями Ferrata провів спільну операцію із застосуванням морського дрона «Катран».
У Головному управлінні розвідки повідомили, що підрозділ «Легион Свобода России» нещодавно залучили до виконання подібних завдань, пише Мілітарний.
Це стало частиною нової фази співпраці між українськими силами та російськими добровольцями, які виступають проти Кремля.
Український надводний дрон «Катран» використали як платформу-носій для ударних безпілотних літальних апаратів. Така тактика розширює можливості морських операцій і посилює потенціал ударів по віддалених цілях.
«Перші випробування вже позаду. Деталі залишаться за кадром, та одне ясно: ворог більше не може почуватися в безпеці навіть там, де раніше вважав себе недосяжним», — розповіли в підрозділі.
Операція передбачала тісну координацію між учасниками. Морський дрон «Катран» вийшов на бойове завдання, несучи на собі ударні БПЛА.
У визначений момент безпілотники запустили для ураження російської бурової платформи.
«Катран» обладнаний спеціальними контейнерами з кришками у носовій частині, де розміщені повітряні дрони вертикального зльоту. Така конструкція дає змогу приховано транспортувати та оперативно запускати ударні апарати.
У передній частині дрона розташований термінал супутникового зв’язку. Він забезпечує стійке управління на великих відстанях та дозволяє підтримувати контакт з командним пунктом у режимі реального часу.
Застосування «Катрана» демонструє розвиток нових тактик морських операцій, де надводні безпілотники перетворюються на мобільні платформи для авіаційних ударів.
Ще на цю тему
- 14.03.2026 Удар ЗСУ по заводу «Кремній Ел» у Брянську: вдалося зупинити виробництво мікросхем до ракет на пів року
- 14.03.2026 Спалили «Славяніна» та вгатили по «Авангарду» — спецпризначенці ГУР уразили два військові судна агресора / Фото
- 14.03.2026 На Афіпському НПЗ дрони вразили установку первинної переробки нафти
- 14.03.2026 Вибухи у Краснодарському краї: дрони вдарили по НПЗ та порту «Кавказ»
- 12.03.2026 Украинские дроны второй раз за месяц атаковали один из крупнейших российских химзаводов в Пермском крае
- 12.03.2026 Нічні вибухи у Краснодарському краї: українськи дрони атакували стратегічну нафтобазу у Тихорецьку
- 04.03.2026 Дрони атакували хімзавод у Кіровській області РФ
- 04.03.2026 Удар по Новоросійську 2 березня: Уражений морський тральщик і 2 протичовнові кораблі —NV
- 02.03.2026 Генштаб ЗСУ підтвердив ураження нафтового терміналу «Шесхаріс» та бази ВМС РФ в Новоросійську
- 02.03.2026 Пожар на терминале порта Новороссийск не повлиял на экспорт казахской нефти – Минэнерго Казахстана
- 02.03.2026 Атакували з повітря і моря: у Новоросійську палав нафтовий термінал — ЗМІ
- 02.03.2026 «Підходимо до больової точки»: Міноборони запевняє, що активно тиснутиме на «тіньовий флот» РФ