США перекинули стратегічні бомбардувальний B–1B до Норвегії
Три стратегічні бомбардувальники B-1B Lancer Повітряних сил США прибули на авіабазу Ерланн у Норвегії.
Про це повідомило Об’єднане авіаційне командування (Allied Air Command) НАТО, пише Міліторний.
Літаки вилетіли з авіабази Дайєсс у штаті Техас та прибули до Норвегії 9 серпня.
Вони беруть участь у новому розгортанні бомбардувальної оперативної групи в Європі.
Програма передбачає поглиблену бойову підготовку та перевірку готовності спільно з союзниками НАТО.
Під час перельоту через Північну Атлантику американські бомбардувальники супроводжували винищувачі Повітряних сил Іспанії.
Ці винищувачі базуються на авіабазі Кефлавік в Ісландії. Як зазначило командування НАТО, це перший випадок, коли іспанські літаки брали участь у місії Альянсу з охорони повітряного простору над Ісландією.
У межах навчань B-1B виконуватимуть місії разом із норвезькими винищувачами F-35 та іншими літаками НАТО.
Екіпажі відпрацюють повітряні операції в умовах підвищеної небезпеки, зокрема навички пошуку, фіксації, відстеження та цілевказівки.
Також відбуватиметься підготовка щодо протидії повітряним та наземним загрозам, спрямованим на обмеження свободи маневру.
Це вже п’яте розгортання американських стратегічних бомбардувальників у Європі у 2025 році. У березні два B-52 провели навчання поблизу російських кордонів — на полігоні Роваярві у Фінляндії.
У цьому році США замовили нові зовнішні пілони, які здатні нести гіперзвукові ракети на бомбардувальниках B-1B Lancer.
Ще на цю тему
- 11.04.2026 15–16 квітня фон дер Ляєн зустрінеться з Рютте та командувачем військ НАТО і США в Європі
- 01.04.2026 Португалія перебрала в Італії охорону повітряного простору над Естонією
- 28.03.2026 Норвегія посилить захист від безпілотників на передовій авіабазі НАТО
- 26.03.2026 У НАТО готуються до атак РФ по енергетичній інфраструктурі
- 10.03.2026 Швеція до 2030 року очолить штаб морських операцій НАТО у Балтійському морі
- 10.03.2026 25 тисяч військових беруть участь у масштабні навчання НАТО у Скандинавії
- 10.03.2026 У Фінляндії відкриють третій штаб НАТО: він відповідатиме за телекомунікації та ІТ
- 04.03.2026 НАТО підтримує намір Макрона збільшити кількість ядерних боєголовок
- 26.02.2026 Сікорський оцінює вартість оборони східного флангу НАТО в разі нападу РФ в 1,2 трлн євро
- 26.02.2026 Бундестаг погодив закупівлю дронів-камікадзе на пів мільярда євро
- 24.02.2026 В Италии стартовали ежегодные учения НАТО по противолодочной обороне Dynamic Manta 2026
- 20.02.2026 Польща офіційно вийшла з договору про заборону протипіхотних мін