Французька компанія Texelis уклала меморандум про розробку бронеавтомобілів в Україні
Французька компанія Texelis повідомила про підписання меморандуму з неназваним українським оборонним партнером щодо створення лінійки броньованих машин в Україні.
Про це пише "Мілітарний" посилаючись на La Tribune.
Як базовий елемент нової техніки планують використовувати шасі Celeris, яке вже експлуатується армією Франції, зокрема у бронеавтомобілях Serval.
Celeris позиціонується як військове рішення формату 4×4, що дозволяє адаптацію під специфічні потреби промислових партнерів. Маса шасі — близько 3500 кг без шин і 4300 кг з ними. Повна маса бронемашин, створених на його основі, варіюється в межах 13–18,5 тонн.
Texelis у стандартному варіанті пропонує дизельний двигун Cummins ISL9 Euro 3 на 375 к.с. з автоматичною коробкою передач Allison 3200SP. Комплекс забезпечує максимальну швидкість понад 100 км/год (залежно від конфігурації), а також задній хід до 15 км/год та мінімальну швидкість — 5 км/год.
Директор із маркетингу компанії Марін Толле наголосив, що Texelis готова підтримати створення в Україні бронетехніки за стандартами НАТО у післявоєнний період. У разі схвалення локального виробництва в Україні, проєкт може стати для Texelis важливим етапом розвитку на українському ринку озброєння.
Ще на цю тему
- 27.01.2026 Рютте закликав ЄС не обмежувати закупівлі зброї для України принципом «купуй європейське»
- 26.01.2026 Чеська компанія передає Україні FPV-дрони, створені на основі перехопленого російського БПЛА
- 26.01.2026 Україна отримала французькі ударні дрони Rodeur з дальністю до 500 км, - ЗМІ
- 24.01.2026 Франція відмовилася брати участь в ініціативі PURL щодо постачання зброї Україні
- 22.01.2026 Норвегія передала Україні ракети до систем ППО NASAMS
- 20.01.2026 Ракети, отримані за добу до удару, допомогли відбити нічний обстріл, - Зеленський
- 16.01.2026 Україна вранці отримала «серйозний» пакет ракет до ППО - Зеленський
- 15.01.2026 Польща передасть Україні до 9 винищувачів МиГ-29 в обмін на технології безпілотників
- 13.01.2026 У ЄС сперечаються щодо права України купувати зброю США за рахунок кредиту на €90 млрд – Politico
- 12.01.2026 Rheinmetall передасть Україні бойові машини Lynx
- 12.01.2026 Британія розроблятиме балістичні ракети для України, здатні літати на 500 км
- 10.01.2026 Виробництво перехоплювачів Octopus скоро досягне 1000 одиниць на місяць – Шмигаль