В Середземному морі зросла загроза для танкерів через останні атаки – страхувальники
Після вибуху на танкері Vilamoura, який, ймовірно, атакували за допомогою магнітних мін, страхувальники наголошують на необхідності передивитися морську безпеку в регіоні.
Про це пише Splash з посиланням на P&I-клуб Skuld, повідомляє USM.
Так, Skuld попереджає, що серія підозрілих атак з використанням магнітних мін, спрямованих проти танкерів у Середземному морі, знову викликала занепокоєння щодо зростання морських загроз.
«Ці інциденти, що характеризуються таємничістю, неоднозначністю та геополітичним підтекстом, свідчать про зміну в морському ризиковому середовищі, що вимагає переоцінки як оперативної пильності, так і стратегічного бачення», — наголошують у Skuld.
Нагадаємо, минулого тижня на борту танкера Vilamoura стався вибух. Судно зазнало значних пошкоджень, а попереднє розслідування показало, що метал був викривлений всередину, що свідчить про зовнішній вибух. На думку Skuld, такі пошкодження можуть вказувати на магнітні міни — на початку року було ще кілька інцидентів з танкерами, в яких також могли бути залучені такі міни.
У Skuld зазначають, що виникла помітна закономірність: всі п’ять танкерів, які атакували цього року, пройшли через порт Мальти, і принаймні два з них мали зв’язки з лівійськими портами. Що ще важливіше, Vilamoura нещодавно заходив в російські порти, що також могло бути причиною для атаки.
Страховики зазначили, що ця неоднозначність «серйозно ускладнює оцінку ризиків і прогнозування морських загроз», а також закликали судновласників і операторів до більшої пильності.
Ще на цю тему
- 20.02.2026 Данія затримала контейнеровоз під прапором Ірану через проблеми з реєстрацією
- 18.02.2026 Морские грузоперевозки в Финском заливе оказалась на грани остановки – росСМИ
- 14.02.2026 На ликвидацию затонувших в районе Керченского пролива российских танкеров выделят 5,8 млрд рублей
- 10.02.2026 У Фінській затоці зіткнулися два судна: обидва прямували до Росії
- 06.02.2026 Горевшее в акватории Финского залива судно отбуксировано в порт Санкт–Петербург
- 06.02.2026 Російського капітана у Британії засудили до 6 років за аварію в Північному морі
- 06.02.2026 В Финском заливе прогремел взрыв на контейнеровозе, который шел в петербургский порт
- 04.02.2026 Естонія затримала контейнеровоз з російським екіпажем, підозрюють у контрабанді
- 04.02.2026 У порту Гамбурга затримали двох робітників за підозрою в диверсії на військових кораблях
- 02.02.2026 Грузовое судно под флагом Комор село на мель у берегов Стамбула
- 29.01.2026 У Каспійському морі іранське судно отримало пробоїну «невідомого походження»
- 19.01.2026 Ветер и мороз могут привести к обледенению судов в Таганрогском заливе