Шведський мовник отримав знімки, що показують розбудову ядерної бази РФ у Калінінграді
Шведський мовник SVT отримав супутникові знімки, за якими можна відстежити зміни на п’яти близьких до Європи ядерних об’єктах РФ в останні роки.
Про це повідомляє SVT у новині від 16 червня, пише "Європейська правда".
Журналісти отримали знімки від компанії Planet Labs за травень 2025 року, які свідчать, що російська база у Калінінграді, де може зберігатись ядерна зброя, за останні роки розбудовувалася і модернізовувалася.
На території з’явилися нові будівлі, потрійна огорожа та нове комунікаційне обладнання. У Польщі раніше висловлювали оцінки, що там може зберігатися близько сотні тактичних ядерних боєголовок.
На базі "Осиповичі" у Білорусі радянське сховище для ядерної зброї також оновлюють, зокрема там з’явилась нова навантажувальна платформа для залізничного транспорту і ППО.
Багато нових будівель помітили на базі на Новій Землі, яку в експертних колах називають ключовим майданчиком для ядерних випробувань РФ.
На Кольському півострові, що межує з Фінляндією і Норвегією, спорудили близько 50 складів-бункерів для балістичних ракет, що застосовуються із субмарин. Також з’явився спеціальний причал для завантаження ракет на підводні човни.
Міністр оборони Швеції Пол Йонсон у коментарях з цього приводу зазначив, що Стокгольм пильно стежить за спроможностями РФ у цій сфері.
"Нам відомо про це і ми за цим стежимо вже давно. Йдеться і про російські інвестиції у ядерні спроможності, і про реалізацію нової доктрини", – зазначив він.
Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру (SIPRI) у своїй річній доповіді заявив про відновлення гонки озброєнь між ядерними державами.
Генсек НАТО Марк Рютте вважає, що Росія може напасти на НАТО через п’ять років.
Ще на цю тему
- 23.06.2025 «Опівнічний молот»: США розкрили деталі удару по Ірану за участю понад 125 літаків
- 19.06.2025 Reuters: країни Європи проведуть ядерні переговори з Іраном
- 16.06.2025 Росія модернізує свої об’єкти ядерної зброї біля Швеції
- 10.05.2025 Росія на 12 і 13 травня закриває повітряний простір над Капустіним Яром, звідки била «Орєшніком»
- 25.03.2025 Путін розпочав військові навчання із застосуванням ядерних балістичних ракет
- 12.03.2025 Китай, Іран і Росія зустрінуться для обговорення ядерного питання
- 29.01.2025 Китай закликав США і Росію почати скорочувати ядерний потенціал
- 19.12.2024 Міністр оборони Британії в Києві: Ядерна риторика Путіна нас не лякає
- 05.12.2024 Очільник збройних сил Великої Британії попередив про ризик ядерної війни
- 30.11.2024 Загинуть мільйони людей: Newsweek змоделював ядерний удар по столицям росії, Китаю і КНДР
- 30.11.2024 Путін порівнює руйнівний потенціал «Орєшніка» з метеором, щоб залякати Україну і Захід - ISW
- 19.11.2024 Путін затвердив оновлену доктрину, що розширює умови застосування ядерних сил РФ