Швеція розширила зону попереджень про GPS-збої у Балтійському морі
Морське управління Швеції, яке відповідає за безпеку судноплавства, розширило зону попереджень про перешкоди в роботі GPS у Балтійському морі.
Про це відомство повідомило в коментарі SVT, пише "Європейська правда".
Якщо досі попередження про збої в навігації шведська влада поширювала на південну і центральну частини Балтійського моря, то тепер воно поширене на північну частину Балтійського моря і Фінську затоку.
"Ми розіслали навігаційне попередження про необхідність бути уважними", – сказав речник Морського управління Швеції Фредрік Стрембек.
Він не може відповісти, що стоїть за цією проблемою, але звернув увагу, що GPS-перешкоди стали частіше спостерігатись із 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.
"Або це навмисні дії, або це атмосферні перешкоди", – вказав Стрембек.
Як повідомляли раніше, у Збройних силах Литви заявили, що блокування GPS-сигналів і порушення системи управління уздовж литовського узбережжя призводять до аварій або втрати контролю над дронами.
Естонія раніше говорила, що перешкоджання сигналам GPS є порушенням міжнародного права з боку Росії.
Тим часом у Фінляндії працюють над пристроєм для протидії перешкодам GPS.
Ще на цю тему
- 10.03.2026 ІМО підписала оновлену угоду про обмін даними з Паризьким меморандумом
- 07.03.2026 Швеція затримала суховантаж CAFFA - IMO n° 9143611 - Андрій Клименко:
- 06.03.2026 Євросоюз ухвалив нову морську та портову стратегію
- 04.03.2026 CMA CGM призупинила бронювання для портів навантаження та розвантаження у шести країнах Близького Сходу
- 03.03.2026 ЗМІ: Британія відправляє військовий корабель до Кіпру
- 03.03.2026 У США заявили, що Іран не перекрив Ормузьку протоку
- 28.02.2026 Греция рекомендовала своему грузовому флоту избегать Персидского залива и Ормузского пролива после ударов по Ирану
- 28.02.2026 Катар приостанавливает морское судоходство на фоне ракетных ударов по региону
- 28.02.2026 Maersk временно перенаправляет часть рейсов в обход Суэцкого канала
- 27.02.2026 Защита от шпионажа: Ирландия вводит закон для досмотра «теневого флота» РФ
- 25.02.2026 Зупинити танкери РФ і конфіскувати нафту: Зеленський обговорив з фон дер Ляєн і Коштою зміни до законодавства ЄС
- 23.02.2026 Фінляндія підтримує ідею повної заборони морських сервісів для перевезення російської нафти - Стубб