У Білому домі й Конгресі закликають Трампа ввести нові санкції проти Росії - Reuters
Деякі законодавці-республіканці в Конгресі та радники Білого дому закликають президента США Дональда Трампа нарешті схвалити нові санкції проти Росії.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Чиновники Білого дому кажуть, що Трамп все ще сподівається на розвиток економічного партнерства з Росією і вважає санкції ескалацією напруженості з Москвою, яка може зруйнувати надії на припинення вогню в Україні.
Але, за словами радників Трампа, його розчарування Путіним «щире і стає дедалі гострішим». Вони також додали, що Трамп серйозно розглядає можливість запровадження санкцій після того, як Росія посилила свої атаки в останні дні.
«Він (Трамп – ред.) завжди шукає різні способи тиску. Він завжди зважує свої варіанти», - сказав високопоставлений чиновник Білого дому.
Зазначається, що американські чиновники вже підготували нові економічні санкції проти Росії, включно з банківськими й енергетичними обмежувальними заходами. За їхніми словами, пакет санкцій готовий до схвалення на основі указу Трампа.
Ще один із варіантів, який підтримують деякі радники Трампа, полягає в тому, щоб президент схвалив або принаймні не перешкоджав законопроєкту, представленому сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом і сенатором-демократом Річардом Блюменталем минулого місяця.
Цей документ встановлює 500% мита на товари, імпортовані з країн, які купують російську нафту.
Деякі радники Трампа вважають, що цей законопроєкт може бути корисним, оскільки він дозволить наступним санкціям вступити в силу, а Трамп, по суті, зможе сказати Путіну, що рішення про санкції не було в його руках.
Як зазначають співрозмовники видання, Білий дім вважає, що вторинні санкції – тобто санкції проти країн, які ведуть бізнес з Росією, а не лише проти самої Росії – необхідні, щоб обмежувальні заходи були ефективними.
Тим часом Грем і його колега-сенатор-республіканець Чак Грасслі, близькі соратники Трампа, цього тижня заявили, що настав час посилити тиск на Путіна.
Як повідомляв Укрінформ, учора, 28 травня, президент США заявив, що не посилює санкції проти Росії, щоб не зашкодити переговорам щодо припинення війни.
Ще на цю тему
- 08.07.2025 Медведєв різко відреагував на митні погрози Трампа проти країн, що підтримують політику БРІКС
- 05.07.2025 США інвестують $9 млрд у криголами для стримування РФ та Китаю в Арктиці
- 04.07.2025 Politico: Віткофф домагається скасування енергетичних санкцій проти РФ
- 04.07.2025 П’ять місяців без санкцій: сенатори звинуватили Трампа у блокуванні тиску на Кремль
- 04.07.2025 Трамп заявив, що в розмові з Путіним не досяг жодного прогресу
- 02.07.2025 Трамп зняв санкції з деяких установ РФ, зокрема з Рособоронекспорту
- 02.07.2025 Політика Трампа дозволила Росії поповнити військовий бюджет – NYT
- 02.07.2025 США вдарили санкціями по російському кіберугрупованню
- 27.06.2025 Посол США в Росії залишає Москву – диппредставництво
- 26.06.2025 У США таємно прибув урядовий літак РФ: Захарова розкрила, хто був на борту
- 18.06.2025 Держдеп США засудив масований удар РФ по Києву із десятками загиблих
- 17.06.2025 ЗМІ: у Трампа згорнули робочу групу, яка мала розробити стратегії тиску на РФ