Британія спрямує надприбутки від заморожених активів РФ на озброєння та ремонт техніки для України
Міністерство оборони України, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості та Міністерство оборони Великої Британії підписали проєктну домовленість щодо використання надприбутків від заморожених російських активів у межах ініціативи Extraordinary Revenue Acceleration (ERA).
Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Міноборони.
Як зазначається, від української сторони документ підписали перший заступник міністра оборони Сергій Боєв та заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Давид Алоян. Від Великої Британії - генерал-майор Анна-Лі Райлі, директор Управління залучення та застосування стратегічних спроможностей Міноборони Сполученого Королівства.
«Це фінансування має не лише практичну, а й принципову цінність. Надприбутки з російських активів спрямовуються на посилення української оборони – як відповідь на агресію та визнання права України на захист», - підкреслив перший заступник міністра оборони України Сергій Боєв.
Згідно з домовленістю, протягом 2025–2026 років Україна отримає 3 млрд доларів. Кошти будуть спрямовані на: закупівлю оборонної продукції іноземного виробництва, ремонт та обслуговування військової техніки, реалізацію спільних проєктів за участі українських та міжнародних оборонних компаній та закупівлю інших критично важливих матеріалів, включно з продукцією українського виробництва.
«Українські підприємства мають спроможності на 35 млрд доларів, але дефіцит коштів не дозволяє використати їх на повну. Тому залучення надприбутків від заморожених російських активів стане значним підсиленням для виробничих та ремонтних потужностей українського ОПК», - зазначив заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Давид Алоян.
Також українська сторона висловила вдячність уряду Великої Британії за надання цього фінансового пакета й за підтримку виробництва озброєння в Україні.
У Міноборони нагадали, що ініціатива ERA (Extraordinary Revenue Acceleration) є спільною програмою країн G7, спрямованою на підтримку України. Її суть полягає у використанні прибутків від заморожених російських активів для погашення кредитів, які країни G7 надають Україні. Загальна сума програми - 50 мільярдів доларів, з яких частина буде використана на забезпечення оборонних потреб.
Як повідомляв Укрінформ, Україні для перемоги у війні потрібні підтримка партнерів та інвестиції у проєкти оборонно-промислового комплексу.
Ще на цю тему
- 29.05.2025 Ще дві держави хочуть долучитись до "коаліції дронів" для України
- 27.05.2025 У Німеччині хочуть підтримати виробництво далекобійної зброї в Україні – Spiegel
- 15.05.2025 Як Україні без флоту безпрецедентно вдалося знищити перевагу Чорноморського флоту Росії у Чорному морі
- 15.04.2025 У Брюсселі обговорили інтеграцію оборонних галузей ЄС та України
- 24.03.2025 Розбудова ефективного повітряного щита України не буде припинятись, - Зеленський
- 27.02.2025 Сибіга: дискусії про гарантії безпеки мають зосереджуватись і на небі та на морі України
- 17.02.2025 Укроборонпром підписав меморандум із данськими зброярами Weibel Scientific
- 15.02.2025 Укроборонпром та французька Thales International створять спільне підприємство
- 14.02.2025 Німецька компанія HENSOLDT може розгорнути оборонне виробництво в Україні
- 08.02.2025 Безпекові гарантії, як Японії чи Швеції: німецький експерт назвав альтернативи вступу до НАТО для України
- 23.11.2024 Кабмін схвалив план втілення Стратегії морської безпеки, розроблений Міноборони – Умєров
- 28.10.2024 На фоні російської нафти Україна та Індія розглядають можливості для співпраці в галузі оборонної промисловості