Американська Red Cat збиратиме та продаватиме у США українські морські дрони Magura V7
Це перший відомий експортний успіх морських дронів Magura, а вихід на дуже закритий ринок озброєння США прямо вказує, що українські морські дрони зможуть підкорити й Тихий океан
Як повідомляє Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Виробник дронів Red Cat Holdings з США офіційно повідомив про вихід на ринок морських безпілотних систем завдяки співробітництву з неназваним, але провідним виробником світового рівня, морські дрони якого "щоденно тестуються у реальних бойових умовах".
У повідомленні немає назву чи навіть країни-партнера. Але такі аспекти, як те, що ці дрони напрацювали "10 000 годин у реальних бойових місіях" та мають на рахунку десятки успішних зіткнень з ворогом, "більше ніж будь-який флот з часів Другої світової", варіантів вже не залишається.
Читайте також: Адміністрація Трампа хоче в принципі відмовитись від літаків AWACS, в чому не буде позитивних моментів
А остаточно всі питання розвіюється на ілюстрації та технічних характеристиках цього дрону, який має довжину 7 метрів і повністю тотожний Magura V7, який днями був продемонстрований ГУР МОУ.
І її виробництво у США, як зазначено у повідомленні від компанії, має розпочатись вже у третьому кварталі цього року. При цьому підкреслено, що "все виробництво дрона базуватиметься у Сполучених Штатах, що безпосередньо підтримає відродження американського виробництва та створення робочих місць відповідно до національних економічних пріоритетів".
Серед переваг Magura V7 зазначено, що цей дрон має "підвищену дальність дії, вантажопідйомність і гнучкість місій, що робить його ідеальним для місій з глибокими ударами, протикорабельної війни та прибережних дій у спірних зонах". При цьому очевидним районом використання української Magura V7 буде Індійсько-тихоокеанський театр бойових дій.
Зазначимо, що хто є виробником морських дронів Magura залишається публічно не розкритим. На міжнародних виставках Magura V5 демонструється під егідою спецекспортера STE. А на демонстрації ГУР дрони мали на борту додатковий напис UForce.
У будь-якому випадку експорт український морських дронів Magura був більш ніж очікуваним і реалізація такої угоди через партнерство з американською компанією є одним з малочисельних варіантів заходження на американський ринок озброєння. Бо міноборони США у 99% закуповує озброєння лише в американських компаній, або американських філіях іноземних виробників.
І такий сценарій співробітництва значно краще за сценарій концептуального копіювання. Як це, наприклад, зробили у Тайвані, де суднобудівна корпорація CSBC показала свій морський дрон.
Щодо самої Red Cat Holdings, то ця компанія спеціалізується на традиційних БПЛА коптерного та літакового типу. Наприкінці 2024 року компанія виграла тендер на постачання кварокоптерів до армії США зі своїм Black Widow, обійшовши пропозицію Skydio, а також реалізує постачання до нацгвардії та інших силових структур літакового БПЛА Edge 130.
Ще на цю тему
- 16.06.2025 ЗМІ: Зеленський і Трамп зустрінуться на полях саміту G7
- 11.06.2025 Глава Пентагону анонсував скорочення бюджету на підтримку України
- 05.06.2025 WSJ: Пентагон «перенаправвив» ключову технологію протидії дронам, призначену для України
- 04.06.2025 Українська делегація проведе брифінг для сенаторів США, які готують санкції проти Росії
- 04.06.2025 «Може загнати Євросоюз у кут». Європа побоюється, що Трамп шантажуватиме ЄС зупинкою допомоги Україні у переговорах про тарифи — FT
- 03.06.2025 Делегація України прибула в США: говоритимуть про санкції проти РФ і оборонну підтримку
- 02.06.2025 Україна зробила ще крок для приєднання до зони роумінгу з ЄС
- 31.05.2025 ЗМІ: "коаліція рішучих" готується, що США повністю припинять підтримку України
- 31.05.2025 Зеленський зустрівся із сенатором Гремом, який просуває "розгромні" санкції проти РФ
- 29.05.2025 Суд зобов’язав адміністрацію Трампа відновити обробку заявок українських біженців
- 27.05.2025 Наступна зустріч щодо миру в Україні на рівні трьох лідерів може відбутися у Женеві, - Келлог
- 23.05.2025 Україна та США запустили спільний Фонд для відбудови держави