Європейські союзники України розглядають можливість повного торговельного ембарго проти РФ — Politico
Європейські союзники України готуються запровадити нові санкції проти РФ після того, як російський диктатор Владімір Путін не прибув на прямі переговори з українським президентом Володимиром Зеленським у Туреччині.
“Повномасштабне торговельне ембарго” проти Росії є одним із варіантів, який розглядається, повідомляє ZN.ua з посиланням на Politico.
Сьогодні, 16 травня, країни ЄС та їхні сусіди (включаючи Велику Британію та Україну) проводять новий саміт Європейської політичної спільноти в Албанії. У саміті, як очікується, візьмуть участь прем'єр Британії Кір Стармер, французький президент Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та Зеленський. Загалом очікується зустріч 47 глав держав та урядів.
Розмова буде зосереджена, серед іншого, на різкому посиленні санкцій проти РФ, розповіли Politico чотири європейські чиновники.
“Потенційні заходи проти Москви можуть включати тарифи на російський експорт, аж до повного торговельного ембарго”, - кажуть джерела видання.
Після того, як Путін проігнорував заклики до 30-денного припинення вогню, лідери ЄС і Британії шукають способи завдати потужного удару по російській економіці, який затьмарив би будь-який попередній раунд санкцій. Обговорювані плани “черпають натхнення” з ідеї американського сенатора-республіканця Ліндсі Грема, який запропонував жорсткі санкції проти РФ, якщо та відмовиться від “добросовісних переговорів про мир з Україною”. Останніми днями Грем підтримував зв'язок з європейськими колегами.
Хоча дехто на континенті скептично ставиться до того, що Грему вдасться заручитися підтримкою президента США Дональда Трампа щодо санкцій проти Росії, двоє дипломатів розповіли Politico, що прихильники України можуть просунути власний “санкційний мегапакет” без участі США.
Раніше повідомлялося, що посли країн ЄС погодили 17-й пакет санкцій проти Росії, а також додаткові санкції проти РФ за порушення прав людини, “гібридне втручання” по всьому світу та розповсюдження хімічної зброї.
Водночас, як писали деякі ЗМІ, новий пакет обмежень проти Росії буде "м'якшим, ніж очікувалося", тому і не було серйозних розбіжностей під час його узгодження. Офіційне ухвалення санкцій може відбутися на засіданні Ради ЄС, запланованому на вівторок 20 травня.
Ще на цю тему
- 18.06.2025 Канада оголосила деталі нових масштабних санкцій проти Росії
- 18.06.2025 Лондон расширил санкции против России: в список попала британская «дочка» «Роснефти»
- 17.06.2025 Плюс 20 танкерів: Британія оголосила нові санкції проти Росії
- 17.06.2025 Мерц после разговора с Трампом: Давление на РФ нужно усилить
- 17.06.2025 Угорщина ветувала план Ради ЄС щодо заборони російських енергоносіїв
- 17.06.2025 Porsche не может уйти из РФ из-за сложностей с продажей активов – росСМИ
- 17.06.2025 Сейм Литвы принял к обсуждению вопрос о национальных санкциях против РФ и Беларуси
- 16.06.2025 Єврокомісія до кінця тижня внесе правки до 18-го пакету санкцій, зокрема про Білорусь
- 16.06.2025 На Росію потрібно чинити більший тиск. Країни G7 мають посилити санкції проти РФ, - фон дер Ляєн
- 13.06.2025 ЕС ввел новые пошлины на удобрения и сельхозпродукцию из РФ и Беларуси
- 13.06.2025 Німеччина за три роки скоротила імпорт з Росії на 95%
- 13.06.2025 Росія використовує медичні винятки із санкцій для отримання товарів подвійного призначення – МЗС Литви