Туреччина заявляє, що уважно стежить за розпуском PПK

19:20 13.05.2025

У Туреччині кажуть, що уважно стежать за будь-якими спробами підірвати її мирну ініціативу щодо Pобітничої партії Курдистану, яка оголосила про розпуск і припинення багаторічного збройного конфлікту з турецькою державою.

Про це повідомляє AP з посиланням на главу прес-служби президента Туреччини Фахреттіні Альтуна, пише "Європейська правда".

У понеділок РПК оголосила про припинення діяльності і роззброєння після чотирьох десятиліть протистояння владі Туреччини.

Попередні спроби мирного врегулювання Туреччини з угрупованням зазнали невдачі, востаннє у 2015 році.

З огляду на минулі невдачі, в адміністраці Реджепа Таїпа Ердогана висловили рішучість підтримати нинішню ініціативу і не допустити будь-яких зривів.


"Ми уважно стежимо за спробами саботувати процес і не дозволимо нікому перевіряти рішучість нашої держави в цьому питанні", – заявив Альтун.

Офіційні особи РПК не розкривають подробиць процесу роззброєння.

ЗМІ, наближені до уряду, повідомляють, що роззброєння триватиме три-чотири місяці, а зброя буде зібрана в спеціально визначених місцях на півночі Іраку під офіційним наглядом.

Нагадаємо, у лютому в Туреччині затримали 282 підозрюваних в рамках загальнонаціональної операції проти Робітничої партії Курдистану.

Турецька влада приписує зв’язки з РПК ув’язненому популярному меру Стамбула Екрему Імамоглу, який може скласти конкуренцію президенту Реджепу Таїпу Ердогану на наступних виборах, а також затриманому журналісту зі Швеції. 

Ще на цю тему