ЄС і Україна створюють оперативну групу із взаємодії в оборонній промисловості
Україна і ЄС створюють спеціалізовану оперативну групу (Task Force) із співробітництва в оборонній промисловості.
Про це у Брюсселі під час Форуму оборонної промисловості ЄС-Україна повідомив заступник генерального секретаря Європейської служби зовнішніх дій з питань миру, безпеки та оборони Шарль Фріз, передає Укрінформ.
Фріз проголосив промову від імені високої представниці ЄС Каї Каллас, яка наразі бере участь у зустрічі міністрів закордонних справ Великої Британії і ЄС у Лондоні.
«Ми знаємо, що є певні перешкоди та вузькі місця в інтеграції, у постачанні моторів та електронних компонентів, що призводить до затримок у виробництві ракет і дронів короткого радіуса дії, які вам необхідні. Ми знаємо, що є занепокоєння компаній з обох сторін щодо фінансування та сертифікації продукції, що виробляється. Сьогодні ми започатковуємо нову оперативну групу ЄС-Україна із співробітництва в оборонній промисловості з метою досягати конкретних рішень. Це зміцнить безпеку для України та безпеку всіх нас», - зазначив Фріз.
Він нагадав, що 9 травня висока представниця ЄС разом із міністрами закордонних справ ЄС здійснила візит до Львова, що було чітким сигналом підтримки України. Однією з ключових цілей цього візиту була саме підтримка української оборонної промисловості. У Львові Кая Каллас оголосила, що ЄС інвестує 1 мільярд євро в оборонну промисловість України.
«Минулого тижня у Львові контракти були підписані, ці гроші будуть інвестовані у найсучаснішу оборонну промисловість України, наприклад у виробництво дронів і ракет. Але це не все. Впродовж наступних двох тижнів ми також спрямуємо додаткові 900 мільйонів євро на замовлення зброї й боєприпасів для України. Все це буде фінансуватися за рахунок надходжень від заморожених російських активів», - сказав представник ЄСЗД.
За його словами, ці гроші доводять допомогу ЄС для України та її оборонної промисловості до 3,3 мільярда євро, що виводить ЄС на позицію найбільшого державного закордонного інвестора для ВПК України. Це фінансування доповнюється інвестиціями від країн-членів ЄС, які надають українським компаніям пряму фінансову підтримку, щоб задовольнити термінові оборонні потреби.
Читайте також: У Британії скликають зустріч глав МЗС країн Євросоюзу щодо оборони й України
«Було б невірним говорити, що лише Україна отримує користь у результаті такої підтримки від ЄС. Навпаки, український оборонний сектор має багато чому навчити Євросоюз. Ви, українські компанії, прокладаєте шлях, і ваші досягнення вражаючі. З 2022 року ваші промислові спроможності зросли у 30 разів. Ваші інновації надихають, наприклад розвиток морських дронів, як і ваша креативність. Вражає, як діє не дуже дорога система захисту, яка поєднує близько 10 тисяч сенсорів для виявлення російських дронів», - зазначив Фріз.
Він зауважив. що ЄС використовуватиме всі наявні інструменти, щоб розвивати співробітництво та інтеграцію з обороною промисловістю України. Взаємодія між європейськими та українськими компаніями із спільного виробництва є, за його словами, вірним напрямком руху, який приносить взаємну користь.
Як повідомлялося, 12 травня у Брюсселі відбувається 2-й Форум оборонної промисловості ЄС-Україна, який об’єднав провідних виробників українського і європейського оборонного сектору.
Ще на цю тему
- 20.06.2025 Україна представила Єврокомісії результати скринінгу у сфері управління водними ресурсами
- 13.06.2025 В ЄС погодилися продовжити тимчасовий захист біженців з України
- 13.06.2025 ЄС надав Україні 1 млрд євро за рахунок російських активів – Шмигаль
- 13.06.2025 МЗС Чехії: Україна більше не об'єкт допомоги, а стратегічний партнер у безпеці Європи
- 13.06.2025 ЄС призначить спецпредставника з питань українців – ЗМІ
- 12.06.2025 Європейська рада 26-27 червня обговорить завершення війни та шлях України й Молдови до ЄС
- 12.06.2025 Посол ЄС назвала українські реформи, в яких очікують "доведення справи до кінця"
- 07.06.2025 Україна повідомила Єврокомісію про завершення процедур для приєднання до зони роумінгу ЄС
- 05.06.2025 Євросоюз продовжив «торговельний безвіз» для заліза та сталі з України ще на три роки
- 03.06.2025 Кос про відкриття кластерів з Україною та Молдовою: це абсолютно необхідно і в руках Ради ЄС
- 30.05.2025 Кабмін затвердив переговорні позиції щодо вступу до ЄС за двома кластерами
- 30.05.2025 Президентка Єврокомісії закликала Європу «скинути кайдани» та стати справді незалежною