Російський «Газпром» отримав трильйонні збитки і просить податкових знижок
Російський "Газпром", який накопичив трильйон рублів чистого збитку тільки за 2025 рік та втратив ринок газу Європи, просить уряд РФ знизити податки.
Про це пише Економічна правда з посиланням на росЗМІ.
У компанії вважають за необхідне спільно з російськими Міненерго і Мінфіном проаналізувати податкове навантаження для "Газпрому" і провести певне коригування.
За словами начальника одного з департаментів держкорпорації Віталія Хатькова, "Газпром" бачить можливість "скорегувати" податок на видобуток корисних копалин (ПВКК) на газ, який зараз приносить до бюджету близько 13% усіх нафтогазових зборів - 1,44 трлн рублів з 11,1 трлн за минулий рік.
Як пише видання, зниження податків необхідне газовій монополії, яка після початку війни з Україною втратила головний ринок збуту - Європу. У 2023-24 роках експорт "Газпрому" до європейських країн опустився до 28-32 млрд кубометрів на рік і став найнижчим із другої половини 1970-х років.
Російський "Газпром" закінчив 2024 рік із чистим збитком у 1,07 трлн рублів ($12,89 млрд). У 2023 році "Газпром" отримав рекордний чистий збиток у розмірі $6,1 млрд і став найзбитковішою компанією Росії.
Нагадаємо, втративши майже 60% експорту після газової війни з Європою та не дочекавшись нового контракту з Китаєм, «Газпром» вирішив зайнятися виробництвом побутової техніки для росіян.
Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 12.03.2026 Демократи в Сенаті США вимагають розслідування послаблення санкцій проти РФ
- 12.03.2026 Россия импортирует двигатели и станки для ВПК вопреки санкциям
- 12.03.2026 Макрон: блокада Ормузької протоки не виправдовує зняття санкцій з РФ
- 12.03.2026 Зараз не час послаблювати санкції проти Росії – глава Євроради Кошта
- 11.03.2026 Джерела: посли ЄС погодили низку нових санкцій проти росіян, і обговорять продовження старих
- 10.03.2026 Финский генерал: Снятие санкций с РФ — это безумие, не нужно даже начинать этот разговор
- 10.03.2026 Программа модернизации рыболовного флота РФ столкнулась с критическими трудностями из-за санкций
- 09.03.2026 Венгрия призвала ЕС приостановить санкции против российских энергоресурсов
- 07.03.2026 ЗМІ: Угорщина і Словаччина вимагають вилучити із санкційного списку ЄС сім росіян
- 06.03.2026 Русагро сократило чистую прибыль в 2025 году до 19,96 млрд рублей
- 06.03.2026 В Естонії засудили до в'язниці росіянина за порушення санкцій ЄС
- 06.03.2026 Ядерный рычаг Кремля: структуры «Росатома» поддерживают военную машину РФ