Санду назвала надійні відносини з Україною та Румунією основою для збереження миру в Молдові
Міцні союзи Молдови з Україною, Румунією та країнами, які поважають міжнародне право, зможуть забезпечити її захист.
Про це у четвер, 17 квітня, заявила президентка Молдови Мая Санду під час виступу у парламенті країни, передає Укрінформ із посиланням на TV8.md.
«Після вторгнення Росії в Україну нас хвилює одне й те саме питання: як забезпечити безпеку Молдови? Як захистити наших людей від руйнувань війни? З першого дня наша позиція була чіткою: ми на стороні миру, а не агресії, і робимо все можливе для збереження миру в Молдові дипломатичним шляхом. Ми можемо забезпечити безпеку країни, демонструючи передбачувану та послідовну поведінку, будуючи надійні партнерства із сусідами — Румунією та Україною — та іншими країнами, які поважають міжнародне право та кордони держав», - сказала президентка Молдови.
Санду також повторила, що присутність російської армії у Придністров'ї є грубим порушенням нейтралітету та потенційною загрозою для дестабілізації Республіки Молдова.
«Молдова — маленька країна, на території якої знаходиться іноземна армія. Щоб було ясно, йдеться про незаконне розміщення російського військового контингенту в придністровському регіоні, що є грубим порушенням нашого нейтрального статусу. Присутність російської армії на нашій землі становить ризики дестабілізації, особливо в контексті війни в Україні», - зазначила президентка.
Як повідомляв Укрінформ, президентка Молдови Мая Санду сподівається зберегти тісні стосунки з Румунією після президентських виборів, які заплановані на травень.
«Не хочемо, щоб партнери в Бухаресті отримували вказівки з Москви», - сказала вона.
Ще на цю тему
- 07.03.2026 Молдова готує масштабну адміністративну реформу: що зміниться
- 07.03.2026 Президентка Молдови засудила нічну атаку Росії по Україні
- 28.01.2026 Санду закликала до тиску на Росію після атаки дронів на пасажирський потяг
- 20.01.2026 Молдова може порушити питання про об'єднання з Румунією у разі загрози від Росії - глава МЗС
- 20.01.2026 Молдова розпочинає процедуру повного виходу з СНД
- 16.01.2026 Прем’єр Молдови розповів про своє ставлення до об’єднання з Румунією
- 14.01.2026 У Молдові кажуть, що Тирасполь має прийняти план реінтеграції, якщо хоче підтримки
- 13.12.2025 У Молдові назвали перебільшеною інформацію про посилення активності РФ у Придністров'ї
- 04.12.2025 Молдова розробляє план об’єднання країни спільно з ЄС і США
- 27.11.2025 Парламент Молдови проголосував за закриття "Русского дома" в Кишиневі
- 25.11.2025 Молдова викликала посла РФ через порушення повітряного простору безпілотниками
- 24.11.2025 У Молдові повідомили про велику ІПСО Росії