ЗМІ: США уперше проігнорують "Рамштайн"
Глава Пентагону США Піт Гегсет не буде присутній на засіданні Контактної групи з питань оборони України, також відомої як формат "Рамштайн", 11 квітня.
Про це стало відомо порталу Defense News від співрозмовників у Європі та американського джерела, пише "Європейська правда".
За даними Defense News, Гегсет не приєднається до засідання "Рамштайну" особисто чи по відеозвʼязку.
Також не очікується, що Пентагон відправить на зустріч високопосадовців чи інших представників, які зазвичай супроводжують міністра.
Як сказав Defense News американський посадовець, США все ще оцінюють, як саме їхні представники братимуть участь у різних форматах на підтримку України, зокрема повʼязаних з військовою допомогою.
Наступне засідання Контактної групи з питань оборони України може стати першим без присутності США, які його заснували у 2022 році та роботу якого координували весь цей час.
Після початку президентства Дональда Трампа провідну роль у "Рамштайні" взяла на себе Велика Британія, і попереднє засідання формату у лютому відбулось за її головування.
На тому "Рамштайні" міністр оборони США Гегсет оголосив, що повернення кордонів України до тих, які існували до 2014 року, не є реалістичною метою, та заявив, що США не вважають членство України в НАТО реалістичним підсумком мирного врегулювання війни.
На прийдешньому засіданні Контактної групи, яке відбудеться у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, співголовуватимуть Британія та Німеччина.
Ще на цю тему
- 14.07.2026 Британія вносить пов'язані з РФ та Іраном угруповання до переліку загроз нацбезпеці
- 13.07.2026 Рада ЄС схвалила виділення 120 млн євро для зміцнення ППО Молдови
- 10.07.2026 Фон дер Ляєн візьме участь у засіданні «коаліції рішучих» у Парижі 13 липня
- 10.07.2026 Міністр оборони Польщі: військова допомога Україні входить до національних інтересів країни
- 09.07.2026 У порту Констанца тестують морський дрон з ШІ для захисту портової інфраструктури
- 08.07.2026 Туреччина, Болгарія та Румунія розширять протимінний захист в Чорному морі
- 07.07.2026 Вокруг Москвы на МКАДе начали устанавливать системы ПВО
- 06.07.2026 Російські пранкери спричинили політичний скандал у Греції
- 04.07.2026 Прем’єр Естонії: нездатність стримати Путіна обійдеться дорожче, ніж витрати на оборону
- 04.07.2026 Естонія допоможе закупити Молдові понад 100 тактичних бронемашин за кошти ЄС
- 02.07.2026 У Швеції планують запустити аналог українського кластера Brave1
- 26.06.2026 Румунія оголошувала повітряну тривогу та піднімала гелікоптер через атаку РФ на півдні Одещини