Росія залишатиметься загрозою, доки нею керуватиме Путін – Сікорський
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Росія становитиме загрозу доти, доки її очолюватиме диктатор Володимир Путін.
Про це він сказав в інтерв’ю TVN 24, інформує Цензор.НЕТ.
Очільник МЗС Польщі зазначив, що результат російсько-української війни визначатиме баланс сил на європейському континенті, а також відчуття безпеки.
"Я думаю, що ми не можемо бути впевнені в тому, що буде робити наш великий сусід Росія, поки на чолі цієї країни стоїть Володимир Путін", – наголосив він.
Сікорський зазначив, що Росія сьогодні –– це кривава диктатура з більшою кількістю політичних в'язнів, ніж було в занепалому Радянському Союзі.
"Вона побудувала ідеологію, промила мізки про повернення до імперії. Тому Росія під цим керівництвом і з цією державною ідеологією буде загрозою до тих пір, поки у неї є це керівництво", – сказав голова польської дипломатії.
Водночас, Сікорський додав, що "існує сценарій, коли у Росії просто почнуть закінчуватися люди й техніка, щоб продовжувати цю наступальну війну".
Очільник польського МЗС також розповів про те, яке бачення завершення війни мають американці.
"Мої українські співрозмовники кажуть, що вони вдячні Сполученим Штатам за те, що ті розрядили ситуацію таким чином, що їхні, американські переговори з Путіним стали можливими", – сказав Сікорський, зауваживши при цьому, що дипломатія адміністрації США не відповідає усталеним канонам.
"Згідно з традиційним каноном спочатку створюють якийсь довірений канал комунікації, вивчають наміри іншої сторони, потім створюються якісь засоби досягнення довіри й вже потім лідери благословляють угоду, яка майже готова. У Дональда Трампа – свій особливий стиль, але українці кажуть мені, що це дає надію на прискорення певних процесів, які призведуть до тривалого миру. Отже, в цьому вони дають Дональду Трампу кредит довіри", – додав він.
Ще на цю тему
- 01.02.2026 Російські атаки на українські порти Чорного моря в січні-грудні 2025 року (база даних)
- 03.01.2026 Медведєв пригрозив Фінляндії через «русофобію»
- 30.12.2025 Латвія відгородилася від Росії 280-кілометровим парканом
- 11.12.2025 Російські атаки на українські порти Чорного моря в січні-листопаді 2025 року (база даних)
- 03.11.2025 Російські атаки на українські порти Чорного моря в січні-жовтні 2025 року (база даних)
- 31.10.2025 Россия с помощью спутников превращает Арктику в наблюдательный и военный форпост
- 30.10.2025 Російські атаки на українські порти Чорного моря в січні-вересні 2025 року (база даних)
- 15.10.2025 В НАТО вважають можливим постачання Tomahawk і не вірять у військову відповідь Росії
- 19.09.2025 Російські атаки на українські порти Чорного моря в січні-серпні 2025 року (база даних)
- 29.08.2025 Російські атаки на українські порти Чорного моря в січні-липні 2025 року (база даних)
- 08.08.2025 Російські атаки на українські порти Чорного моря в січні-червні 2025 року (база даних)
- 17.07.2025 Країни Балтійського регіону залучають Україну до посилення стійкості проти агресії РФ – Сікорський