Норвегія передала рятувальникам обладнання для ліквідації на ЧАЕС наслідків російської атаки
У ДСНС відбулася зустріч керівництва служби з делегацією Норвезького агентства з питань ядерної та радіаційної безпеки на чолі з гендиректором Пером Страндтом під час якої сторони обговорили ситуацію на Чорнобильський АЕС.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДСНС України.
Основна мета – обговорення посилення спроможностей підрозділів радіаційного, хімічного та біологічного захисту ДСНС, а також визначення напрямів подальшої співпраці, зокрема в межах Норвезької урядової програми «Нансена».
Голова ДСНС Андрій Даник подякував уряду Норвегії за підтримку українських рятувальників у ліквідації наслідків війни. Він наголосив, що з перших днів повномасштабного вторгнення підрозділи ДСНС працюють у надскладних умовах, виконуючи широкий спектр завдань: ліквідують наслідки ракетних та авіаційних обстрілів, гасять пожежі, проводять рятувальні операції, розміновують території, допомагають постраждалим, здійснюють відновлювальні роботи на деокупованих територіях, реагують на радіаційні та хімічні загрози.
«Дякуємо за непохитну підтримку України в цей складний час, коли ми боремося за право бути вільними та незалежними у кривавій війні, розв’язаній росією. Окремо хочу подякувати за швидку допомогу Норвезького агентства у відповідь на запит ДСНС через Механізм цивільного захисту ЄС щодо надання обладнання для ліквідації наслідків атаки російського безпілотника, який влучив у захисну оболонку об’єкта «Укриття» на Чорнобильській АЕС», – зазначив Даник.
1500 індивідуальних приладів для вимірювання рівня радіації (дозиметрів), а також 5 автоматизованих систем контролю опромінення допоможуть рятувальникам оперативно визначати рівень радіації під час роботи в небезпечних зонах, що значно підвищить їхню безпеку та допоможе ефективніше реагувати на радіаційні аварії.
«Ми вражені вашим рівнем роботи та здатністю реагувати на виклики під час війни, особливо в умовах, коли у вас не було подібного досвіду. Ваша відмінна робота у боротьбі з наслідками удару дрону по саркофагу в таких складних обставинах заслуговує на найвищу оцінку. Сподіваємося на подальше поглиблення співпраці та досягнення вагомих результатів», – зазначив Страндт.
Своєю чергою Даник наголосив, що ДСНС також зацікавлена в подальшій співпраці з Норвезьким агентством з ядерної та радіаційної безпеки та урядом Норвегії для відновлення й створення безпечного простору в Україні, а також для захисту населення від радіаційних і ядерних загроз.
Він додав, що ДСНС, маючи унікальний досвід ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій під час війни, готова ділитися напрацюваннями з міжнародними партнерами.
Як повідомляв Укрінформ, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук продемонструвала арку укриття на Чорнобильській АЕС, ушкоджену російським дроном, директорові департаменту ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку.
Ще на цю тему
- 18.04.2025 Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги: що саме
- 16.04.2025 Італія перерахувала перший транш на €25 мільйонів для відновлення енергосистеми України
- 15.04.2025 Високоточна зброя, яку закупили за кошти Литви, доставлена в Україну, - Шакалієне
- 15.04.2025 Південна Корея виділяє Україні $4,76 мільйона на цифровізацію
- 14.04.2025 Британія направила Україні майже $1 млрд із заморожених активів РФ – Reuters
- 14.04.2025 Топдипломати в ЄС відреагували на слова Мерца про поставку Taurus Україні
- 14.04.2025 Каллас заявила про у прогрес у пошуку боєприпасів для України — Bloomberg
- 14.04.2025 Глава МЗС Швеції хоче конфіскувати заморожені активи РФ, щоб допомогти Україні
- 14.04.2025 Німеччина готова поставити Україні Taurus, але за згодою європейських партнерів – Мерц
- 12.04.2025 Норвегія виділить 822 млн євро на оснащення та навчання українських бригад – Умєров
- 11.04.2025 Нідерланди виділять 150 млн євро на посилення ППО України
- 11.04.2025 На "Рамштайні" Україні пообіцяли військову допомогу на понад 21 млрд євро