Данія виділяє 130 млн євро на компенсацію до 70% інвестицій своїх компаній в ОПК України
Данія надасть 130 млн євро гарантій для своїх компаній, які готові інвестувати в український оборонно-промисловий комплекс.
Про це заявила перша віцепрем'єр-міністерка економіки Юлія Свириденко, пише Європейська правда.
Як розповіла українська міністерка, уряд Данії анонсував запровадження нової державної гарантії, за якою держава через Данський експортно-інвестиційний фонд (EIFO) покриває загалом 1 млрд данських крон (близько 130 млн євро) або до 70% інвестицій данських компаній в українські оборонні підприємства.
Так, за її словами, Данія пом’якшує ризики інвестицій данських компаній в український ОПК.
Для данських виробників це можливість залучити український досвід, інновації й можливості тестування озброєння в реальних бойових умовах.
"EIFO добре знайома данському бізнесу, адже завдяки цьому інструменту вже активно підтримують як бізнес своєї країни, так і український", – зазначила Свириденко.
У лютому Данія, яка опікується відновленням Миколаївської області, виділила новий пакет підтримки для регіону в обсязі 26 млн євро.
Нещодавно "коаліція дронів", до якої також входить і Данія, виділила 20 млн євро зі спільного фонду для того, щоб закупити розвідувальні дрони (ISR) тактичного рівня для Сил оборони України.
Ще на цю тему
- 14.03.2026 Литва передасть Україні обладнання для ремонту енергосистеми
- 12.03.2026 Німеччина готує до відправки Україні обладнання зі старих електростанцій
- 11.03.2026 Ісландія спрямувала додаткові 2,7 млн євро до Фонду підтримки енергетики України
- 10.03.2026 Словацькі волонтери зібрали гроші на медеваки для ЗСУ
- 06.03.2026 Словенія приєдналася до Фонду підтримки енергетики України
- 05.03.2026 Глава МЗС Німеччини анонсував ще 200 млн євро на підтримку України
- 03.03.2026 Нідерланди передадуть Україні виведене з експлуатації газове обладнання - демонтаж вже розпочався
- 27.02.2026 Бельгія передала генератори для допомоги Києву
- 27.02.2026 Чехи реагують на антиукраїнські дії та заяви збільшенням пожертв
- 26.02.2026 Використання заморожених активів РФ для позики Україні поки не обговорюється – Вадефуль
- 26.02.2026 Чеська ініціатива: на 2026 рік вже є гроші на близько 880 000 боєприпасів для України
- 25.02.2026 Литва зібрала понад €4 мільйони на роботизовані системи для українських військових