Нова Зеландія продовжила дію санкцій проти РФ на три роки
До 17 березня 2028 року уряд Нової Зеландії продовжив дію санкцій проти Росії, запроваджених через агресію проти України.
Про це повідомляє МЗС Нової Зеланії, пише Цензор.НЕТ.
Рішення про продовження дії антиросійських санкцій, яке уряд країни схвалив у п’ятницю, 14 березня, від сьогодні набуло чинності.
У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що санкції забороняють чи обмежують певні види діяльності, пов’язані з Росією.
Новозеландці також повинні повідомляти про будь-яку підозрілу активність, яка може бути пов’язана з незаконними торгівельно-економічними відносинами з Росією.
Від березня 2022 року влада Нової Зеландії понад 35 разів вводила обмеження проти російських підприємств і фізичних осіб за підтримку ними агресивної війни проти України, для чого парламент країни навіть ухвалив спеціальний закон, аби спростити процедури накладення обмежень.
7 березня 2022 року уряд Нової Зеландії оголосив про рішення ухвалити закон, який дозволить встановити масштабні санкції проти Росії. Крім того, Веллінгтон опублікував список із понад 100 осіб, яким у зв'язку із вторгненням РФ в Україну забороняється відвідувати Нову Зеландію. У ньому значаться президент РФ Володимир Путін, прем'єр-міністр Михайло Мішустін, глава МЗС Сергій Лавров, міністр оборони Сергій Шойгу. У списку значиться і низка великих російських бізнесменів.
У травні того року Нова Зеландія запровадила нові санкції проти російських політиків і оборонних установ, які підтримують дії Путіна в Україні
Під санкції потрапив офіційний представник Міноборони РФ Ігор Конашенков, президент медіахолдингу "Красная звезда" Олексій Піманов, співзасновник кримського інформагентства NewsFront Михайло Синелін та гендиректор "ВГТРК" Олег Добродєєв, начальник військової розвідки РФ Ігор Костюков.
Також до санкційного списку внесли 85-й головний центр спеціальної служби Головного управління Генштабу РФ, "Головний центр спеціальних технологій" та "Агентство інтернет-досліджень".
Влітку 2022 року до санкційного списку додалася компанія "Газпром" та 44 структури військово-промислового комплексу Росії. Також влада Нової Зеландії заборонила весь імпорт російського золота після аналогічних заборон країн "Великої сімки" та Австралії.
У 2023 році уряд Австралії запровадив додаткові цільові фінансові санкції і заборони на поїздки щодо 90 осіб, а також цільові фінансові санкції щодо 40 компаній. Нові обмеження ввели проти російських міністрів, які відповідають за енергетику, природні ресурси, промисловість, освіту, трудові ресурси, міграцію та охорону здоров'я.
Крім того, під санкції потрапили концерн "Калашников", один із найбільших російських виробників зброї, розробник підводних човнів "Адміралтейські верфі", авіаційна компанія "Туполєв", ракетне конструкторське бюро імені академіка В.П. Макєєва і "Курганмашзавод".
Також до санкційного списку потрапили 23 фізичні і юридичні особи РФ і Білорусі, які підтримують війну Росії проти України.
У лютому 2024 року Нова Зеландія оголосила про новий пакет санкцій проти Росії та Білорусі, він стосується 61 особи та компанії.
У травні 2024 року санкції були запроваджені проти фізичних і юридичних осіб, причетних до передачі зброї з КНДР до Росії для використання проти України, а також проти іранських діячів, які надають Росії військову допомогу.
Загалом різні заборони, серед яких торгові та фінансові, торкнулися понад 1,8 тисячі росіян, включаючи лідера РФ Володимира Путіна, членів його уряду і депутатів Держдуми, а також представників регіональної влади та колаборантів, які співпрацюють із росіянами на окупованих територіях. Санкції також введені проти 400 російських компаній, 20 фінансових установ, включаючи Банк Росії, та 37 медіаорганізацій.
Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 22.04.2025 Санкцій змусили російський бізнес майже повністю перейти на піратське програмне забезпечення
- 21.04.2025 Глава МЗС Естонії: У разі блокування Орбаном антиросійських санкцій постраждають платники податків ЄС і США
- 19.04.2025 Россия хочет добиться от США снятия авиасанкций, ЕС попытки срывает
- 18.04.2025 Японія виділить Україні $3 мільярди за рахунок заморожених активів РФ
- 18.04.2025 У Конгресі США зареєстрували законопроєкт про санкції проти китайських компаній за підтримку агресії РФ
- 18.04.2025 Австрія підтримала конфіскацію активів Росії на користь України
- 17.04.2025 Сейм Литви ще на рік продовжив санкції проти громадян Білорусі та Росії
- 17.04.2025 Из Финляндии пытались вывезти в Россию документы по атомной электростанции
- 16.04.2025 У США обіцяють не послаблювати санкції проти РФ, поки не буде припинення вогню
- 16.04.2025 «Газпром» начнет выпускать стиральные машины и холодильники после краха экспорта газа
- 16.04.2025 Спецслужбы Эстонии раскрыли схему поставок для ВПК РФ в обход санкций
- 14.04.2025 17–й пакет санкцій ЄС проти РФ можуть розглянути в травні – Каллас