Міністр оборони США наказав розформувати підрозділ стратегічного аналізу
Міністр оборони США Піт Хегсет наказав розформувати Офіс перспективного аналізу (ONA) — ключовий підрозділ Пентагону, відповідальний за стратегічний аналіз.
Про це повідомляє видання Breaking Defense, пише Мілітарний.
У меморандумі міністра оборони Піта Хегсета від 13 березня, отриманому виданням, йдеться про переведення всіх співробітників ONA на інші посади та розірвання відповідних контрактів.
Як пояснює Breaking Defense, Офіс перспективного аналізу фактично був внутрішнім аналітичним центром Пентагону. Він займався засекреченими довгостроковими дослідженнями стратегічного рівня. Зокрема оцінював загрози, тенденції, ризики та можливості, які можуть визначати геополітичну ситуацію протягом наступних 20–30 років.
У документі, підписаному Хегсетом, офіцеру Пентагону з питань підвищення ефективності роботи та директору Адміністративно-управлінського департаменту наказано перевести всіх цивільних співробітників на інші «важливі для виконання місії посади» всередині відомства. Водночас військовослужбовці мають повернутися до виконання своїх обов’язків та отримати нові призначення.
Крім того, головному посадовцю Пентагону з питань закупівель доручено «забезпечити вжиття необхідних заходів» для розірвання всіх контрактів, укладених для потреб ONA.
Очікується, що скасування цих контрактів вплине на діяльність низки аналітичних центрів та дослідницьких організацій у Вашингтоні.
«Це рішення гарантує, що наші ресурси будуть спрямовані на найбільш нагальні виклики національній безпеці, зберігаючи при цьому підзвітність та ефективність», — заявив речник Пентагону Шон.
Водночас, як зазначає видання, ONA, ймовірно, продовжить свою діяльність у певному форматі. У меморандумі міститься доручення заступнику міністра оборони протягом 30 днів підготувати план відновлення офісу у спосіб, «що відповідає пріоритетам».
Це переформатування відбувається на фоні зміни зовнішньої політики США та наказу Міністра оборони вищому керівництву Пентагону і Збройних сил розробити плани скорочення оборонного бюджету на 8 відсотків протягом наступних п’яти років.
Бюджет Пентагону на 2025 рік становить близько 850 мільярдів доларів. Й серед політиків США існує консенсус що значні витрати необхідні для стримування загроз.
Якщо запропоновані скорочення бюджету будуть ухвалені в повному обсязі, то вони становитимуть десятки мільярдів доларів у кожний з наступних п’яти років
У документі також зазначено про продовження фінансування кількох ключових регіональних штабів, зокрема Індо-Тихоокеанського, Північного та Космічного командувань. Водночас у списку відсутні Європейське, Центральне та Африканське командування.
Ще на цю тему
- 16.04.2025 Туреччина пожертвувала ракетний катер Мальдівам / Фото
- 16.04.2025 Частиною безпекових гарантій для України є присутність іноземних військових у Чорному морі – Зеленський
- 16.04.2025 Зеленський розкрив деталі переговорів у Туреччині щодо безпеки в Чорному морі
- 14.04.2025 Військовим Естонії дозволили діяти проти підозрілих іноземних суден
- 12.04.2025 ЄС почав обговорення спільного фонду для закупівлі оборонного обладнання
- 12.04.2025 Зеленський увів у дію санкції проти Арбузова, Клюєва та Поліщука
- 10.04.2025 Україна та Естонія у Києві провели оборонний форум
- 09.04.2025 ПАРЄ засуджує інформаційне втручання Росії у безпеку Європи та вибори по всьому світу
- 08.04.2025 Литва и Латвия закупят в Финляндии многоцелевые ракетные катера
- 08.04.2025 Данія планує збудувати понад 20 військових кораблів
- 08.04.2025 Евродепутат: Поддержка Украины — это не благотворительность, а инвестиция в нашу собственную безопасность
- 07.04.2025 Командующий ВМСУ уверен в способности Украины контролировать морское перемирие в случае его достижения