G7 закликала Росію до перемир’я та пообіцяла нові санкції
14 березня у Шарлевуа (Канада) завершилася зустріч міністрів закордонних справ країн «Великої сімки» (G7). Учасники – представники Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії, США та Європейського Союзу – ухвалили спільну заяву щодо ключових міжнародних питань, серед яких війна Росії проти України.
Про це повідомляє ZN.ua.
Підтримка України та заклик до Росії
G7 підтвердила непохитну підтримку територіальної цілісності, незалежності та суверенітету України. Міністри наголосили, що Україна має право на самозахист, а світова спільнота повинна посилити тиск на Росію, щоб примусити її припинити агресію.
Припинення вогню та санкції проти Росії
Міністри привітали переговори між США та Україною, що відбулися 11 березня в Саудівській Аравії, та відзначили готовність Києва до негайного припинення вогню. Водночас G7 закликала Росію відповісти взаємністю та погодитися на рівноправне перемир’я.
Якщо ж Росія відмовиться від припинення вогню, країни G7 застосують додаткові санкції, зокрема обмежать ціни на російську нафту та розглянуть можливість використання доходів від заморожених активів РФ для підтримки України.
Безпека України та її відновлення
Міністри заявили, що будь-яке припинення вогню має супроводжуватися надійними механізмами безпеки, які убезпечать Україну від повторної агресії. Також G7 оголосила про готовність фінансово сприяти відновленню України, зокрема під час Конференції з відбудови України в Римі 10-11 липня 2025 року.
Рішуче засудження військової допомоги Росії з боку КНДР, Ірану та Китаю
G7 рішуче засудила постачання зброї Росії з боку КНДР та Ірану, а також використання китайських компонентів подвійного призначення для відновлення російської армії. Міністри підтвердили, що розглянуть нові заходи проти країн, які допомагають Москві вести війну.
Заклик до відповідальності та мирного врегулювання
Учасники зустрічі підкреслили важливість відповідальності Росії за агресію, а також наголосили на необхідності звільнення українських військовополонених та повернення депортованих дітей.
G7 заявила, що спільними зусиллями прагне досягти справедливого миру, при якому Україна залишиться демократичною, незалежною, сильною та процвітаючою державою.
Ще на цю тему
- 22.04.2025 Санкцій змусили російський бізнес майже повністю перейти на піратське програмне забезпечення
- 21.04.2025 Глава МЗС Естонії: У разі блокування Орбаном антиросійських санкцій постраждають платники податків ЄС і США
- 19.04.2025 Россия хочет добиться от США снятия авиасанкций, ЕС попытки срывает
- 18.04.2025 Японія виділить Україні $3 мільярди за рахунок заморожених активів РФ
- 18.04.2025 У Конгресі США зареєстрували законопроєкт про санкції проти китайських компаній за підтримку агресії РФ
- 18.04.2025 Австрія підтримала конфіскацію активів Росії на користь України
- 17.04.2025 Сейм Литви ще на рік продовжив санкції проти громадян Білорусі та Росії
- 17.04.2025 Из Финляндии пытались вывезти в Россию документы по атомной электростанции
- 16.04.2025 У США обіцяють не послаблювати санкції проти РФ, поки не буде припинення вогню
- 16.04.2025 «Газпром» начнет выпускать стиральные машины и холодильники после краха экспорта газа
- 16.04.2025 Спецслужбы Эстонии раскрыли схему поставок для ВПК РФ в обход санкций
- 14.04.2025 17–й пакет санкцій ЄС проти РФ можуть розглянути в травні – Каллас