Україна і Туреччина збільшать обсяги торгівлі агропродукцією та поставки сільгосптехніки
Україна і Туреччина розширять співпрацю в аграрній сфері, зокрема збільшать обсяги торгівлі м’яса птиці, молока та молочної продукції, меду, живої великої та дрібної рогатої худоби, овочів, олії, фруктів та органічних продуктів.
Відповідний Протокол про розширення співпраці в агросекторі підписали галузеві міністри обох країн, повідомляє Укрінформ з посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства.
«Серед основних домовленостей з турецьким колегою – розширення обсягу закупівлі української продукції, зокрема кукурудзи і олії. Натомість Туреччина зацікавлена в постачанні тракторів та іншої сільгосптехніки до України», - зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.
За словами міністра, Україна бачить перспективу співпраці в цьому напрямку, адже наразі на 1 га використовується вчетверо менше техніки, ніж в Європі. Сторони домовились про спільну зустріч турецького і українського бізнесу, а також асоціацій машинобудування.
Коваль також розповів міністрові сільського господарства та лісництва Турецької Республіки Ібрагіму Юмакли про можливість експорту української ріпакової олії, адже промисловий ріпак використовують у виготовленні біодизелю, який може замінити паливо в сільськогосподарській техніці.
Коваль запропонував турецькому колезі збільшити експорт української сої в Туреччину. Він вважає, що соя цікава для Туреччини не лише для виробництва продуктів харчування, а й кормів для тварин. Натомість турецький бізнес вже розглядає можливість будівництва заводів з виробництва кормів та біоетанолу в Україні.
Крім того, Мінагрополітики зацікавлене у співпраці з Туреччиною в галузі меліорації. В Туреччині при Міністерстві сільського господарства працює Державне агентство водних ресурсів, яке може поділитися досвідом відновлення систем зрошення з українським агентством з розвитку меліорації та рибного господарства.
Наприкінці зустрічі Віталій Коваль запропонував Ібрагіму Юмакли проводити засідання робочої групи раз на квартал для швидкого вирішення питань співпраці в аграрному секторі.
Як повідомлялось, Президент Володимир Зеленський на зустрічі із турецькими посадовцями та представниками бізнесу заявив, що Україна готова ратифікувати угоду про вільну торгівлю з Туреччиною під час майбутнього візиту Президента Реджепа Тайїпа Ердогана.
Ще на цю тему
- 30.01.2026 Турецький університет долучився до Глобальної коаліції українських студій
- 19.01.2026 Український двигун дозволив турецькому безпілотному винищувачу Kizilelma досягнув швидкості у 0,8 Мах
- 20.11.2025 Зеленський та Ердоган обговорили мирний процес, обмін полоненими і участь Туреччини у Коаліції охочих
- 30.10.2025 Україна хоче участі Туреччини в ініціативі із закупівлі зброї США для ЗСУ
- 15.10.2025 Турецька будівельна група Onur Group вийшла з аграрного бізнесу в Україні
- 03.07.2025 Туреччина та Бельгія приєдналися до коаліції дронів для України
- 30.05.2025 Глава МЗС Туреччини розповів у Києві про результати його візиту в Москву
- 16.05.2025 Зеленський обговорив з Ердоганом гарантії безпеки, моніторинг припинення вогню та морське розмінування
- 15.05.2025 Зеленський розкрив склад делегації України на переговорах у Туреччині
- 13.05.2025 Зеленський зустрінеться з Ердоганом в Анкарі, але готовий летіти до Путіна в Стамбул
- 07.03.2025 Турецька компанія побудує вітроелектростанцію на Житомирщині
- 05.03.2025 Санкційна політика та наближення справедливого миру: в ОП відбулася зустріч із послом Туреччини