Китай став відмовлятися від транзиту в Європу через Росію
Вантажопотік на залізничній магістралі із Китаю до Європи обвалився через введені Росією обмеження на провезення її територією низки товарів подвійного призначення, які можуть бути використані у військових цілях.
Про це повідомляє South China Morning Post, передає Укрінформ.
Зазначається, що масові конфіскації вантажів, до яких китайські постачальники виявилися неготовими, продемонстрували вірність стратегії Пекіну, який, не сподіваючись на Росію, вибудовує обхідні торгові маршрути.
За словами учасників галузі, обсяги вантажоперевезень на міжконтинентальному залізничному маршруті знижуються вже кілька місяців, оскільки хвиля конфіскацій товарів російською владою підірвала довіру до проєкту серед китайських логістичних компаній.
«Ми не наважуємося відправляти (товари залізною дорогою – Укрінформ) із листопада», – сказав гендиректор експедиторської компанії Air Sea Transport у Шанхаї Ендрю Цзян.
У жовтні Москва заборонила транзит низки товарів, особливо зосереджуючись на продукції подвійного призначення, таких як механічні та електронні вироби, які теоретично можуть бути використані західними партнерами України для забезпечення українських військ. Крім цього, конфіскація також дозволяє Росії залишати у себе товари, поставки яких заборонені західними санкціями.
У матеріалі йдеться, що нові правила вплинули на тисячі контейнерів, які відправляють із Китаю до Європи залізницею. Багато китайських вантажних компаній дізналися про зміну правил лише через кілька тижнів, і на той час російська влада вже конфіскувала велику кількість їх вантажів. За місяць через Росію на шляху до європейського ринку перевозиться близько 80 тисяч контейнерів.
Зазначається, що обмеження вдарили і по російських імпортерах. Китайські постачальники іноді почали відмовляти у відправці деяких товарів, зокрема металопродукції.
Крім цього, Китай і Казахстан на початку березня відкрили новий залізничний маршрут, який дозволить доставляти вантажі у Європу в обхід РФ, а саме територією Туркменістану, Казахстану, Ірану і Туреччини.
Також Китай працює над розвитком ще двох залізничних проєктів. Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут був узгоджений у 2023 році, він проходитиме через Казахстан, акваторію Каспійського моря, Азербайджан і Грузію. Другий маршрут було затверджено у 2024 році, він передбачає будівництво залізної дороги через Киргизстан та Узбекистан до Каспійського моря. Звідти вантажі будуть прямувати через Туреччину до країн Євросоюзу.
Ще на цю тему
- 27.02.2025 У ЄС стурбовані, що Китай постачає в Росію компоненти для ударних дронів
- 17.02.2025 Россия стала крупнейшим рынком для экспорта автомобилей из Китая
- 12.02.2025 Естонська розвідка: Китай допомагає Росії обходити санкції та постачає компоненти для дронів
- 11.02.2025 Экспорт через Китай позволяет японским товарам обходить санкции против РФ
- 10.02.2025 Сі Цзіньпін поїде до Москви 9 травня, - росЗМІ
- 01.02.2025 Китай снабжает Россию редкими металлами для производства вооружения
- 22.01.2025 В России массово закрываются автосалоны китайских марок
- 20.01.2025 Россия по итогам 2024 года увеличила импорт товаров из Китая на треть – росСМИ
- 20.01.2025 Китай у 2024 році знизив закупівлі російського вугілля
- 13.01.2025 У Китаї заявили про рекордні показники торгівлі з Росією
- 10.01.2025 Путин попросил переговоров с Си Цзиньпином после отказа китайских портов принимать российский «теневой» флот»
- 02.01.2025 Китай заблокував постачання товарів подвійного призначення найбільшим виробникам зброї у США