Туреччина є однією з країн, які роблять найбільший внесок в енергобезпеку України - експерт
Туреччина є однією з країн, які роблять найбільший внесок в енергетичну безпеку України. Поточні турецькі інвестиції в енергетику України вже становлять близько 600 мільйонів доларів.
Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив голова Турецько-української асоціації бізнесменів (TUİD) Бурак Пехліван.
“Турецькі компанії забезпечують 8% виробництва відновлюваної енергії в Україні. Поточні турецькі інвестиції в енергетику вже становлять близько 600 мільйонів доларів. Із їх освоєнням понад 10% відновлюваної енергетики України забезпечуватимуть турецькі компанії”, - сказав Пехліван.
За його словами, Туреччина зараз серед трійки країн, з яких надходить найбільше обладнання та матеріалів, пов’язаних з енергетичним сектором, зокрема трансформаторів та кабелів.
“За цей період було імпортовано генераторів щонайменше на 800 млн доларів. Знову ж таки, більше половини цих генераторів надходить прямо чи опосередковано з Туреччини. Таким чином Туреччина є однією з країн, які роблять найбільший внесок в енергетичну безпеку України”, - зазначив Пехліван.
Він також сказав, що турецька бізнес-спільнота активно просуває формат співпраці з третіми країнами для відбудови України.
“Як турецька бізнес-спільнота, ми надаємо великого значення співпраці, особливо з третіми країнами, у відбудові та відновленні України. Зокрема, у форматі тристороннього співробітництва з іншими країнами… Наприклад, Туреччина-Японія-Україна, Туреччина-Швеція-Україна, Туреччина-Польща-Україна, Туреччина-Південна Корея-Україна та Туреччина-США-Україна”, - додав Пехліван.
Він навів приклад, що Японія має фінансові можливості та технології, але японські компанії не працюють у певній галузі чи у певних умовах.
“Тому коли японський капітал, доступ до фінансування та технологій поєднаються зі знаннями, досвідом, потужністю машин і обладнання, людськими ресурсами турецьких компаній у цій галузі, відбудеться дуже серйозна синергія”, - заявив Пехліван.
“За останніми даними, потреба в реконструкції та відбудові в Україні досягла 524 мільярди доларів. Вирішити потреби країни у відбудові та будівництві класичними методами та за рахунок класичних ідей неможливо. Як я вже зауважив, нам потрібні нові творчі рішення у цьому сенсі. Як турецький бізнес, ми продовжуємо нашу роботу на місцях для впровадження цих рішень”, - наголосив Пехліван.
Як повідомляв Укрінформ, у вересні 2023 року в Стамбулі відбувся українсько-турецько-японський бізнесфорум. Турецькі та японські компанії домовилися про участь у проєктах з відбудови України.
Ще на цю тему
- 24.04.2025 З липня Україна перейде на європейський стандарт напруги
- 07.04.2025 Продолжается работа по проекту "Коридор "зеленой" энергии Азербайджан-Турция" - замминистра
- 07.04.2025 Молдова стремится укрепить энергетическую независимость с помощью азербайджанского газа — министр энергетики (Эксклюзивное интервью)
- 05.04.2025 Турция и Азербайджан вступили в новую фазу образцового сотрудничества в энергетике
- 18.03.2025 Україна поглиблюватиме співпрацю в енергетичній сфері з Нідерландами та Данією
- 12.03.2025 USAID розриває угоду про внесок до Фонду підтримки енергетики України
- 08.03.2025 Україна і Франція затвердили 19 проєктів з відновлення критичної інфраструктури на €200 мільйонів
- 06.03.2025 Японське агентство JICA хоче замінити USAID у фінансуванні енергетичних та інфраструктурних проєктах України
- 04.02.2025 Грузия, Азербайджан, Румыния и Венгрия основали энергопредприятие
- 03.02.2025 Румыния, Грузия, Азербайджан и Венгрия создали совместное предприятие для прокладки подводного кабеля в Черном море
- 25.01.2025 Зеленський і Санду підтвердили готовність забезпечити енергетичні потреби Придністров'я
- 09.01.2025 Зеленський і Санду домовились спільно вирішувати енергокризу в Придністровʼї