Естонська розвідка: Китай допомагає Росії обходити санкції та постачає компоненти для дронів
Зовнішня розвідка Естонії заявила, що Китай допомагає Росії у виробництві військових безпілотників, ставши центром контрабанди критично важливих західних компонентів для московських збройних сил.
Про це естонська розвідка написала у своєму щорічному звіті про національну безпеку, цитує Reuters, передає "Європейська правда".
За даними естонських розвідників, близько 80% таких компонентів, що потрапляють до Росії, зараз надходять з Китаю.
За попередніми українськими повідомленнями, приблизно 60% іноземних деталей, знайдених у російській зброї на полі бою в Україні, надійшли через Китай.
Естонці зазначають, що Китай є "основним центром імпорту високотехнологічних товарів і товарів подвійного призначення в Росію в обхід західних санкцій".
У звіті наголосили, що Росія не має внутрішніх альтернатив для запчастин для безпілотників, тому вони здебільшого постачаються із Заходу.
"Китайський уряд сприяє двосторонньому співробітництву і таємним передачам компонентів подвійного призначення через приватні компанії", – зазначили там.
Естонська розвідка зауважила, що такий підхід, "ймовірно, зменшить залежність Росії від західних компонентів і, в довгостроковій перспективі, може підірвати здатність Заходу впливати на цю сферу".
За даними естонської розвідки, до схем, ймовірно, залучені офіси західних компаній у Китаї.
"Китайські інтереси тут полягають у тому, щоб не допустити програшу Росії у війні в Україні, оскільки такий результат означав би перемогу Сполучених Штатів, які є головним суперником Китаю", – заявив журналістам у відеозв'язку генеральний директор служби Каупо Росін.
Звернемо увагу, що у грудні 2024 року Рада Європейського Союзу ухвалила 15-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти Росії, куди зокрема увійшли посадовці Північної Кореї та китайські постачальники комплектів для дронів.
Нещодавно у дослідженні ГО Ради економічної безпеки України йшлося про те, що Росії вдалося закупити понад 22 тисячі ЧПК-верстатів, компонентів і витратних матеріалів до них на $18,2 млрд протягом 2023 та перших семи місяців 2024 року. Найбільше надійшло з Китаю.
А очільник військового комітету НАТО адмірал Джузеппе Каво Драгоне нещодавно заявив, що припинення участі Північної Кореї у російсько-українській війні вимагає посилення санкцій, посилення дипломатичного тиску на Китай і перехоплення поставок озброєнь за допомогою розвідки і військово-морської співпраці.
Ще на цю тему
- 13.03.2025 Китай став відмовлятися від транзиту в Європу через Росію
- 27.02.2025 У ЄС стурбовані, що Китай постачає в Росію компоненти для ударних дронів
- 17.02.2025 Россия стала крупнейшим рынком для экспорта автомобилей из Китая
- 11.02.2025 Экспорт через Китай позволяет японским товарам обходить санкции против РФ
- 10.02.2025 Сі Цзіньпін поїде до Москви 9 травня, - росЗМІ
- 01.02.2025 Китай снабжает Россию редкими металлами для производства вооружения
- 22.01.2025 В России массово закрываются автосалоны китайских марок
- 20.01.2025 Россия по итогам 2024 года увеличила импорт товаров из Китая на треть – росСМИ
- 20.01.2025 Китай у 2024 році знизив закупівлі російського вугілля
- 13.01.2025 У Китаї заявили про рекордні показники торгівлі з Росією
- 10.01.2025 Путин попросил переговоров с Си Цзиньпином после отказа китайских портов принимать российский «теневой» флот»
- 02.01.2025 Китай заблокував постачання товарів подвійного призначення найбільшим виробникам зброї у США