Єврокомісія пропонує підвищити мита на сільськогосподарські товари з Росії та Білорусі
Європейська комісія прийняла пропозицію запровадити мита на низку сільськогосподарських товарів з Росії та Білорусі.
Також підвищення мит стосуватиметься деяких азотних добрив із цих країн, йдеться на сайті Єврокомісії, пише видання USM.
Сільськогосподарська продукція, на яку поширюються нові мита, становить 15% сільгоспімпорту з Росії в 2023 році, який ще не був об’єктом підвищених мит. Після ухвалення Європейським парламентом і Радою весь імпорт сільськогосподарської продукції з Росії буде об’єктом тарифів ЄС.
Метою пропозиції є зменшення залежності від імпорту з Росії та Білорусі. Такий імпорт, зокрема добрив, робить ЄС вразливим до потенційних примусових дій з боку Росії і, таким чином, створює ризик для продовольчої безпеки ЄС, зазначено у заяві.
Таким же чином, тарифи підтримають зростання внутрішнього виробництва та індустрії добрив ЄС, яка постраждала під час енергетичної кризи. Це також дозволить диверсифікувати постачання з третіх країн. Підвищення мит допоможе забезпечити постійні поставки добрив і, що найважливіше, забезпечить доступність добрив для фермерів ЄС за доступною ціною.
«Очікується, що тарифи негативно вплинуть на доходи від російського експорту, таким чином вплинувши на здатність Росії вести агресивну війну проти України», — вважають у Єврокомісії.
Російський експорт сільськогосподарської продукції та добрив до третіх країн залишається незмінним, додає видання.
Ще на цю тему
- 06.01.2026 У Росії масово зникають села, торік ліквідували 266 населених пунктів - розвідка
- 19.08.2025 «Отдавать кредиты не из чего». Путину сообщили об угрозе массовых банкротств фермеров в одном из главных аграрных регионов России
- 29.07.2025 Третий крупнейший аграрный регион а РФ ввел режим ЧС из-за угрозы урожаю
- 14.07.2025 У Росії знижується рентабельність агропромислового сектору - зовнішня розвідка
- 12.06.2025 ЄС запровадив нові тарифи на аграрну продукцію та добрива з Росії й Білорусі
- 16.05.2025 Ростсельмаш уйдет в отпуск раньше срока: у аграриев нет средств на закупку техники
- 12.05.2025 Поставки российской сельхозтехники на внутренний рынок рухнули на треть
- 24.04.2025 Найбільший виробник сільськогосподарської техніки у РФ масово звільняє працівників
- 12.06.2024 В Ростовской области РФ введен режим ЧС из–за сильной засухи
- 13.02.2024 Экспорт сельхозпродукции из Ростовской области в страны Африки в 2023 году вырос на 85,6%
- 13.04.2023 В рф заявили, что в 2022 году экспортировали аграрную продукцию в 160 стран
- 04.03.2023 Прошлогодний урожай кукурузы в рф оказался непригодным из-за рекордного уровня микотоксинов