"Укрнафта" збирається побудувати до 370 МВт генерації на власному газі
Державна компанія "Укрнафта" працює над реалізацією проєктів з генерації енергії з власного газу загальною потужністю до 370 МВт.
Як інформує видання Цензор.Нет, про це заявив голова наглядової ради "Укрнафти" Данкан Найтінгейл під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі.
За словами Найтінгейла, "Укрнафта" наразі активно працює над впровадженням проєктів з генерації енергії із власного газу. Очікується створення нових потужностей – загалом до 370 МВт.
Також він закликав нових партнерів долучатися до реалізації проєктів, котрі, за його словами, є одними з найперспективніших на ринку.
"Ми маємо інвестувати в Україну вже зараз. Якщо ви чекатимете завершення війни, то можете втратити найприбутковіші проєкти", – наголосив Найтінгейл.
До того перша віцепрем'єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що Україна готова розглядати приватизацію частки "Укрнафти". Втім, стосовно "Укрнафти" обговорення тільки почалося.
"Укрнафта" – найбільша нафтовидобувна компанія України, є оператором національної мережі АЗС. У березні 2024 року компанія вступила в управління активами Glusco і загалом оперує 547 АЗК – 462 власних і 85 в управлінні.
"Укрнафта" володіє 92 спеціальними дозволами на промислову розробку родовищ. На її балансі перебувають 1832 нафтових і 154 газових видобувних свердловин.
Найбільшим акціонером "Укрнафти" є НАК "Нафтогаз України" з часткою 50%+1 акція.
У листопаді 2022 року ставка Верховного головнокомандувача Збройних Сил України ухвалила рішення про передачу державі частки корпоративних прав компанії, що належали приватним власникам, якою зараз управляє Міністерство оборони.
Як повідомлялося, 23 січня Антимонопольний комітет України погодив придбання державною "Укрнафтою" мережі АЗС Shell в Україні.
До того стало відомо, що "Укрнафта" 2025 року планує пробурити близько 30 нових свердловин, а також провести капітальні ремонти, оновлення обладнання та інтенсифікувати відобуток.
Перед тим повідомлялося, що "Укрнафта" пробурила й запустила в роботу найглибшу за останні 8 років свердловину.
Ще на цю тему
- 13.01.2025 Перший мільйон. Навіщо Україна нарощує виробництво біометану та що це таке
- 14.11.2024 Видобуток газу в Україні зріс цього року на 6% - Нафтогаз
- 15.10.2024 Шмигаль розповів, чи готова Україна до зими
- 23.04.2024 Китайська Vorex знову зриває програму буріння «Укргазвидобування»
- 25.03.2024 Україна відмовиться від імпорту газу і готується до нульового транзиту, - Меморандум із МВФ
- 01.03.2024 Україна вперше повністю пройшла зиму на власному газі, - "Нафтогаз"
- 08.02.2024 В Україні запустили ще дві потужні газові свердловини
- 27.01.2024 Україна запустила нову свердловину, яка дає 250 тис. кубометрів газу на добу
- 15.01.2024 Половину опалювального сезону пройдено, запасів газу у сховищах достатньо, - "Нафтогаз"
- 05.01.2024 Україна торік подвоїла імпорт газу з країн ЄС та Молдови
- 11.10.2023 Україна накопичила у підземних сховищах 15,75 мільярда кубометрів газу
- 23.09.2023 В Україні змінили розрахунок плати за транспортування газу для населення: хто зможе зекономити