У Криму на мисі Опук та на вході до Балаклавської бухти виявили мазутне забруднення
У тимчасово окупованому Криму на мисі Опук та на вході до Балаклавської бухти виявили мазутне забруднення унаслідок грудневої аварії російських нафтових танкерів.
Про це повідомила у Фейсбуці Асоціація з реінтеграції Криму (Association of Reintegration of Crimea), передає Укрінформ.
«Забруднення кримського узбережжя мазутом набирає обертів. Як пишуть у кримських соцмережах, на ранок 3 січня мазут від грудневої катастрофи танкерів виявлено на узбережжі мису Опук. Також виявлено мазут на пляжах сіл Заповітне (Яниш-Такіл) та Яковенкове (Киз-Аул), розташованих на південно-східному краї Керченського півострова», - йдеться в дописі.
У асоціації інформують, що вранці 3 січня окремі згустки мазуту виявили у морі на вході до Балаклавської бухти Севастополя.
Повідомляється також, що на гальковому узбережжі Південного берега Криму забруднення мазутом малопомітне, оскільки нафтопродукт одразу просочується під гальку та каміння. Його можна визначити за наявності забруднених птахів та водоростей.
Як зазначається, кримчани також пишуть, що напередодні на всьому узбережжі від Заповітного до Опука було "багато мертвої птиці".
Вказується, що після шторму на березі біля Заповітного і Яковенкового "ходити зараз нереально: все - в бляшках мазуту, який поки ніхто не прибирає", а живі птахи перемішані з мертвими.
Наголошується, що окупаційна "влада" і "преса" про забруднення цієї ділянки узбережжя замовчують, попри те, що 2 січня в Заповітному був "глава Ленінського району" Ігор Крутков.
«Ну а поки ніхто з "чиновників" правдивої інформації про забруднення не повідомляє, у кримських соцмережах з'являються пам'ятки, як самостійно поводитися з виявленими мертвими птахами, які загинули від забруднення мазутом», - додали в асоціації.
Як повідомляв Укрінформ, 15 грудня поблизу берега в Керченській протоці затонули російські нафтові танкери «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239». У Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту.
Ще на цю тему
- 12.05.2026 Забруднення води після удару по Чорноморську дісталося «Тузлівських лиманів»
- 04.05.2026 Департамент: загрязнение мазутом у побережья Эстонии происходит из Усть-Луги
- 04.05.2026 Нафтова пляма з Туапсе рухається до палацу Путіна - ЗМІ
- 30.04.2026 У Чорноморську через російський обстріл олією забруднені сотні метрів берега
- 28.04.2026 До ліквідації забруднення в порту Чорноморськ залучили судна-нафтозбирачі
- 24.04.2026 В Черное море попали нефтепродукты из Туапсе
- 17.04.2026 Пятно нефти в Черном море возле Анапы связали с атакованным дроном «теневым» танкером
- 13.04.2026 На побережье Анапы обнаружили сотни погибших и измазанных мазутом птиц
- 25.02.2026 В Крыму вновь проявилась проблема мазутного загрязнения – краевед
- 21.02.2026 В Анапе зафиксировали новые выбросы мазута и пострадавших птиц
- 28.01.2026 На узбережжі Чорного моря в Одесі зафіксували загибель морських коників
- 08.01.2026 У Чорному морі палають "Вишки Бойка": науковець пояснив, чому зараз їх неможливо загасити