Президент Естонії проти демонтажу пам'ятника полководцю Російської імперії
Президент Естонії Алар Каріс не вважає за потрібне демонтувати в Тарту пам'ятник російському полководцю періоду наполеонівських воєн Михаїлу Барклаю-де-Толлі.
Про це, як пише "Європейська правда", він сказав в інтерв’ю ERR.
Каріса запитали про те, чи треба прискорювати процес позбавлення від усього, що пов'язано з російською мовою.
"Якщо десь триває війна і ми знаємо, хто агресор, я думаю, не варто пов'язувати з цим мову і культуру, тим паче, що мова і культура виходять з історії. Я був би тут дуже обережний", – сказав він.
Він застеріг від того, аби прибирати пам'ятки культури, тому що вони нібито стали політичними.
"Як ми знаємо, у Латвії прибрали пам'ятник Барклаю-де-Толлі. Ми не бачимо причини, через яку варто було б прибрати його з Тарту. Він частина нашої культури, і що з того, що багато в чому це німецько-шотландська культура. Все-таки він звідси родом, і нам подобається вважати таких героїв своїми", – сказав Каріс.
Нагадаємо, наприкінці жовтня у столиці Латвії Ризі за рішенням міськради демонтували пам’ятник російському полководцю Барклаю-де-Толлі.
Мер Риги Вільніс Кірсіс тоді заявив, що місто звільнили "від символу імперіалізму".
Обговорення долі пам’ятника у Ризі супроводжувалось запеклими суперечками.
У вересні Рада з питань пам’ятників у Ризі вирішила не прибирати пам’ятник з публічного простору. Невдовзі після того його облили фарбою, а суперечки не припинилися.
Врешті у жовтні 2024 року міська рада погодила його демонтаж.
Ще на цю тему
- 14.04.2026 В Естонії торік викрили рекордну кількість «простих агентів» російських спецслужб
- 10.04.2026 Аеропорт у Вільнюсі призупиняв роботу через "нашестя" повітряних куль
- 10.04.2026 В Естонії розробляють посібник для населення на випадок атаки дронів
- 10.04.2026 Уряд Естонії перенаправить €500 мільйонів із закупівлі техніки на ППО та захист від дронів
- 08.04.2026 В Латвии закрыли доступ к ряду ресурсов с пропагандой РФ
- 08.04.2026 РФ усилила информационные атаки на страны Балтии, настраивая жителей против Украины
- 08.04.2026 В армії Литви кажуть, що РФ активізувала свої інформаційні операції
- 06.04.2026 Полномочия европейского прокурора следует задействовать для дел о нарушении санкций — литовский евродепутат
- 06.04.2026 Країни Балтії шукають спосіб висловити протест проти РФ на Венеціанській бієнале
- 06.04.2026 Эстония укрепляет восточный фланг, готовясь у вторжению РФ
- 27.03.2026 У Латвії заявили про інформаційну операцію Росії проти країн Балтії
- 27.03.2026 Посланець Трампа закликає Литву відновити зв'язки з Білоруссю, бо США треба добрива