В окупованій грузинській Абхазії спалахнули протести проти «інвестиційної угоди» з Росією
У Сухумі, головному місті окупованої грузинської Абхазії, почалися сутички під час протесту проти "інвестиційної угоди" з Росією.
Про це повідомляють SOVA та "Ехо Кавказу", пише Європейська правда.
Мітинг під місцевим "парламентом" зібрався як акція протесту проти "інвестиційної угоди", яку невдоволені протестувальники вважають такою, що вигідна лише Москві.
"Парламент" вирішив відкласти розгляд проєкту, мітингарі заявили, що не збираються розходитись і почали вимагати проведення голосування і відхилення угоди. Акція почала переростати у сутички.
Протестувальники нібито протаранили автомобілем фрагмент паркану і потрапили на прилеглу до "парламенту" територію. Повідомляють, що у силовиків кидались яйцями і пляшками, також заблокували службовий автомобіль, яким хотіли заблокувати прохід. Проти мітингарів застосовували сльозогінний газ.
Протестувальники нібито повністю оточили ключові будівлі з органами де-факто влади регіону і на перемовини до них вийшли очільники "МВС" і "Служби держбезпеки" окупованого регіону.
У телеграм-каналах з’являлась інформація про нібито "постріли" біля парламенту, проте невідомо, чи це відповідає дійсності.
Ще на цю тему
- 06.02.2026 В Грузии участникам протестов массово блокируют банковские счета
- 22.12.2025 Тбілісі заборонили протестні марші до Нового року
- 16.12.2025 Підтримував протестувальників: У Грузії православному архімандриту Курашвілі заборонили служити
- 04.12.2025 Прем'єр Грузії заперечує використання заборонених речовин під час розгону протестів
- 23.10.2025 У Тбілісі поліція ввечері затримувала учасників проєвропейської акції на проспекті Руставелі
- 17.10.2025 Глава ОБСЄ порадила премʼєру Грузії дізнатись більше про вільні ЗМІ і протести
- 17.10.2025 «Грузинська мрія» ще більше обмежила право громадян на протест
- 15.10.2025 Прем’єр Грузії скасував зустріч з головою ОБСЄ після її появи на антиурядовому мітингу
- 15.10.2025 Власти Грузии готовят новые ограничения на уличные протесты
- 03.10.2025 Прем'єр Грузії пригрозив «жорсткою відповіддю» напередодні протестів опозиції 4 жовтня
- 09.08.2025 «Війну розпочала Росія»: активісти 8 серпня вийшли на протест у Тбілісі
- 21.07.2025 У Грузії відбувся протест проти «російського сценарію» місцевих виборів