Індія хоче торгувати з Росією у рупіях
Індія виступає за те, щоб більше торгівельних угод з Росією відбувалися в рупіях, оскільки її торгівля з Москвою зростає, а економіка країни не захищена від глобальних потрясінь.
Про це повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ.
За даними Міністерства торгівлі Індії, торгівля з РФ зросла вп'ятеро за останні три роки, оскільки Індія купує російську сиру нафту, тоді як більшість інших країн відмовилися від неї після вторгнення РФ в Україну.
Глава індійського МЗС Субрахманьям Джайшанкар заявив у понеділок, що двосторонній товарообіг наразі становить 66 мільярдів доларів, що робить мету досягти 100 мільярдів доларів до 2030 року більш як реалістичною.
Перехід на розрахунки в рупіях з Росією допоможе Нью-Делі зменшити залежність від долара і частково ізолювати свою економіку від глобальних потрясінь. Однак ці зусилля поки що не принесли бажаних результатів.
Індія має величезний торговельний дефіцит з Росією у розмірі 57 мільярдів доларів, тобто вона купує у Москви більше, ніж постачає. Це призводить до того, що Росія має більше індійських рупій, ніж їй потрібно для купівлі таких товарів, як електроніка, медикаменти, морепродукти і сталь.
Індія в основному імпортує з Росії нафту і оборонне обладнання та підтримує дружні відносини з Росією, незважаючи на заперечення з боку таких країн, як Німеччина, Японія і США.
Росія хоче диверсифікувати торгівлю з Індією, збільшивши частку несировинних і високотехнологічних товарів, таких як «безпілотні технології» і відновлювані джерела енергії.
Як повідомляв Укрінформ, у липні Індія випередила Китай, як найбільший у світі імпортер російської нафти.
Також Індія стала другим найбільшим постачальником критично важливих технологій до Росії.
Ще на цю тему
- 17.01.2026 Объем внешней торговли России за 11 месяцев 2025 года снизился на 4%
- 17.11.2025 Экспорт российских удобрений в ЕС достиг максимума за девятимесячный период с 2022 года
- 07.11.2025 ЄС досі купує в РФ та Білорусі товарів на 35 мільярдів євро – сім країн пропонують, як це припинити
- 07.10.2025 МИД Финляндии: Хельсинки намерен обложить пошлинами весь импорт из России
- 16.09.2025 Росія заробляє мільярди євро на торгівлі з країнами ЄС та США - Reuters
- 11.09.2025 Объем внешней торговли России за 7 месяцев 2025 года снизился на 2,6% — таможня РФ
- 01.09.2025 Поставки минеральных удобрений из России в Индию в первом полугодии 2025 года выросли на 20%
- 12.08.2025 Объем внешней торговли России за I квартал 2025 года снизился на 3,6%
- 15.05.2025 У Європарламенті підтримали підвищення тарифів на агротовари з Росії та Білорусі на 50%
- 28.11.2024 "Дружні" Росії країни стали відміняти поставки овочів і фруктів через обвал рубля
- 08.11.2024 В ЄС стурбовані масовим імпортом добрив з Росії та Білорусі
- 31.10.2024 Спонсор війни: названо головного покупця російських товарів серед країн ЄС