Правозахисника кримських політв'язнів Кямілєва помістили в спецприймальник у Сімферополі
Юриста та правозахисника кримських політв'язнів Рустема Кямілєва, якого було затримано 7 листопада російськими силовиками у тимчасово окупованому Криму, помістили в спецприймальник у Сімферополі.
Його захисник подав апеляцію. Про це повідомляє "Кримська солідарність" з посиланням на адвоката Едема Семедляєва, передає Укрінформ.
"Заарештований на 10 діб за статтею про демонстрацію екстремістської символіки правозахисник і юрист Рустем Кямілєв перебуває у спецприймальнику в Сімферополі на вулиці Павленка, 1А", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що вранці 11 листопада захисник Кямілєва подав апеляційну скаргу до так званого Верховного "суду" в Криму.
«Вважаю, що під час винесення постанови порушено норми адміністративного законодавства. Судом неповно і необ'єктивно досліджено матеріали справи, які містять непереборні протиріччя», - упевнений Семедляєв.
Серед основних із них він вказує на відсутність складу правопорушення та умислу демонструвати екстремістську символіку.
Як повідомлялося, 7 листопада вранці в будинок юристів громадського руху «Кримська солідарність» Рустема Кямілєва та Лілі Гемеджи прийшли співробітники поліції. Російські силовики затримали Кямілєва і склали на нього два адміністративні протоколи за публікації на його сторінці у Фейсбуці від 9 червня 2020 року та від 21 жовтня 2017 року.
Перший протокол за частиною 1 статті 20.3 КпАП РФ на Кямілєва склали через репост зі сторінки «Кримської солідарності». Це замітка про суд над українським активістом Олегом Приходьком, яка була опублікована у 2020 році. На фото Приходько тримає аркуш із намальованим прапором і тризубом. На думку співробітників ЦПЕ, символіка на малюнку належить українській організації «Правий сектор».
Другий протокол на Кямілєва склали за статтею про «дискредитацію» Збройних сил РФ. За версією співробітників Центру протидії екстремізму, Кямілєв зробив репост користувача під ім'ям «Григорій Явлинський» з текстом і відео про події у Сирії та в Україні: «Це етична катастрофа для Росії, яка не забудеться ще десятиліття, а може, й сторіччя». Далі в тексті йдеться про те, що вбивства мусульман, випробування військової техніки «є абсолютним злом». Публікацію було зроблено ще у 2017 році, але на сторінці Кямілєва у Фейсбуці на даний момент її немає.
7 листопада створений РФ Київський районний суд Сімферополя заарештував на десять діб Рустема Кямілєва. Також йому було призначено штраф у розмірі 50 тисяч рублів.
Ще на цю тему
- 29.11.2024 У Криму окупанти почали переслідувати колишніх силовиків – КРЦ
- 13.11.2024 Політв’язень Руслан Нагаєв уже тиждень перебуває в одній із лікарень Архангельська
- 09.11.2024 Арешт кримського юриста Кямілєва: правозахисники зробили заяву
- 07.11.2024 В окупованому Криму затримали правозахисника Рустема Кямілєва
- 07.11.2024 Росія посилює тиск проти адвокатів в окупованому Криму
- 30.10.2024 За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей – правозахисники
- 24.10.2024 Майже три тижні з політв'язнем Ремзі Бекіровим немає зв'язку – дружина
- 22.10.2024 Незаконно засудженого кримчанина Сейтхалілова етапували у Карелію
- 10.10.2024 У Парламенті Естонії відкрили виставку «Заради Криму»
- 08.10.2024 Кримськотатарського активіста Різу Ізетова етапували до Якутії за дев'ять тисяч кілометрів від Криму
- 04.10.2024 Політв'язня Акіма Бекірова етапували із Саратовської області РФ до Чувашії
- 30.09.2024 ФСВП Росії відмовила в переведенні засудженого кримського журналіста Бекірова ближче до дому