В Україні колишнього майора ЗСУ з Криму заочно засудили за дезертирство та держзраду
Шевченківський районний суд Києва заочно засудив колишнього військовослужбовця Збройних сил України з Феодосії до 14 років ув'язнення за дезертирство та держзраду.
Про це свідчить текст вироку. Центр журналістських розслідувань повідомляє, що йдеться про 44-річного Володимира Мар'їна.
Суд встановив, що Мар’їн Володимир Георгійович із Феодосії АР Крим з 1997 року проходив військову службу за контрактом у Збройних Силах України на різних посадах та в різних військових званнях. У грудні 2013 року його призначили заступником командира дивізіону з озброєння – командиром радіотехнічної батареї зенітного ракетного дивізіону (С-300ПС) 5010 групи зенітних ракетних дивізіонів військової частини в тактичній групі Повітряних Сил «Крим» ЗСУ.
Після анексії Криму Росією навесні 2014 року командування ЗСУ визначили строки прибуття військовослужбовців з півострова. Однак Володимир Мар’їн виконувати наказ відмовився і до пункту збору у військову частину у визначений строк не з’явився, про своє місцеперебування командування він не повідомив.
Пізніше стало відомо, що Мар'їн перейшов на бік РФ та підписав контракт зі Збройними Силами Росії. До листопада 2018 року він служив на посаді командира дивізіону зенітно-ракетних військ ЗС РФ.
Суд визнав Мар'їна винним у дезертирстві та державній зраді у редакції Кримінального кодексу від 2001 та 2014 років відповідно. Його засудили до 14 років позбавлення волі з конфіскацією всього особистого майна, позбавленням військового звання «майор». Публічні коментарі Мар'їна відсутні.
У серпні повідомлялося, що в Україні заочно засудили до 14 років позбавлення волі колишнього українського військового з Криму, який у 2014 році почав співпрацювати з російськими військами, брав участь в анексії півострова, вів бойові дії проти сил АТО, а після повномасштабного вторгнення РФ в Україну став отаманом російської казачої дружини в окупованому Мелітополі.
Раніше представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявила, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та воєнні злочини, порушував права людини та вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.
Ще на цю тему
- 05.10.2024 Мать осужденного РФ крымчанина Аппаза Куртамета попросила ООН помочь освободить сына
- 04.10.2024 Трьох окупаційних «керівників» органів МВС із Криму судитимуть за державну зраду – прокуратура
- 03.10.2024 Журналистка Радио Свобода Алсу Курмашева на конференции ОБСЕ в Варшаве призвала «сделать все возможное», чтобы помочь коллегам, арестованным в Беларуси и оккупированном Россией Крыму
- 03.10.2024 Правозащитница в ОБСЕ призвала вводить санкции против людей, ответственных за преследования в Крыму
- 03.10.2024 Российские власти создали комиссию для написания нового гимна Крыма
- 01.10.2024 ФСБ заявила о задержании в Севастополе двух женщин за «сотрудничество» с разведкой Украины
- 01.10.2024 Российские ограничения привели к вытеснению из Крыма многих религиозных общин.
- 01.10.2024 В Крыму около 45 тысяч детей состоят в организациях, связанных с милитаризацией молодежи – Украина в ОБСЕ
- 01.10.2024 В одном из университетов Канады основали программу по исследованию крымскотатарского наследия – ППУ в АРК
- 30.09.2024 Кримським зрадникам-організаторам кібератак на державні вебресурси призначили 15 років ув'язнення
- 30.09.2024 В Україні заочно засудили суддю з Криму, який переслідував кримськотатарських активістів
- 28.09.2024 Росіяни на окупованих територіях запроваджують новий статус для жителів без паспорта РФ