Влада Грузії сама запропонує гранти громадським організаціям та ЗМІ – премьер Кобахідзе
Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе на тлі набрання чинності скандальним законом про "іноагентів" заявив, що держава створить власний фонд для грантового фінансування грузинських громадських організацій та ЗМІ; в опозиції обурилися ініціативою.
Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на видання «Новости-Грузия».
Кобахідзе заявив, що хоче створити державний фонд для грантового фінансування НУО та медіа, який буде наповнюватися з бюджету. Він подав цю ініціативу як "крок назустріч" громадським організаціям, які буцімто ризикують втратити фінансування міжнародних донорів у разі виконання вимоги закону "Про прозорість іноземного впливу".
"Багатьом НУО деякі іноземні донори погрожували припиненням фінансування, якщо вони зареєструються… На цьому тлі та загалом, виходячи з інтересів країни, ми вирішили створти грантову програму для грузинських неурядових організацій, яка буде повністю фінансуватися з держбюджету коштами грузинських платників податків", – заявив прем’єр.
Кобахідзе сказав, що у найближчі місяці проведуть організаційну підготовку, а перші гранти почнуть видавати з січня 2025 року.
В опозиції обурилися ініціативою. Лідер політсили "Ахалі" Ніка Гварамія назвав наміри фінансувати НУО з бюджету "абсурдом і підкупом неурядових організацій".
Депутат Роман Горіцидзе з групи "Єврооптимісти" заявив, що у партії влади вочевидь надумали перетворити неурядові організації в "проурядові".
"Це антидержавна ідея, яка знищує один із найважливіших сегментів громадянського суспільства у Грузії. Вони хочуть підкупити незалежний громадський сектор, щоб не чути критики", – обурився він.
Раніше Кобахідзе звинував у брехні сенатору США, яка розкрила, що він на зустрічі з делегацією просив припинити фінансування усіх громадських організацій, які критично ставляться до уряду "Грузинської мрії".
Нагадаємо, у Грузії очікують рішення Конституційного суду за об’єднаним позовом багатьох позивачів, включно з президенткою, проти ухваленого закону про "іноагентів".
Багато громадських організацій та ЗМІ заявили, що принципово не збираються виконувати вимогу закону, який поведе країну "російським шляхом".
У реєстр "організацій, що впроваджують інтереси іноземної сили" добровільно зареєструвалися близько 500 організацій. Переважно йдеться про невеликі організації, що ймовірно пов’язано з тим, що вони не мають ресурсів на сплату штрафів та судову тяганину.
Ще на цю тему
- 09.10.2024 Конституційний суд Грузії не став призупиняти сумнозвісний закон про "іноагентів"
- 07.10.2024 У Грузії правляча партія розпочинає другу за рік спробу оголошення імпічменту президенту
- 07.10.2024 Президентка Грузії пропонує опозиції ще до виборів почати формувати тіньовий уряд без політиків
- 03.10.2024 Спікер парламенту Грузії підписав закони, що обмежують права ЛГБТ
- 02.10.2024 В Грузії до реєстру «іноагентів» внесли перші організації
- 01.10.2024 Влада Грузії заговорила про "примирення" з РФ, в Москві кажуть, що це буде без виведення військ
- 27.09.2024 МЗС засудило використання у передвиборчій рекламі в Грузії фото зруйнованих українських міст
- 19.09.2024 Грузия: в Тбилиси найдена убитой известная модель-трансгендер
- 17.09.2024 Прем’єр Грузії прокоментував чутки про позбавлення країни безвізу як "покарання" від ЄС
- 11.09.2024 "Тіньовий олігарх" Грузії очолив список партії влади на парламентських виборах
- 10.09.2024 В Батуми пройдет встреча министров обороны Грузии, Азербайджана и Турции
- 07.09.2024 Прем’єр Грузії звинуватив у брехні сенаторку США, яка розкрила деталі їхньої розмови