Підсанкційні олігархи Фрідман і Авен отримали частку в найбільшій нафтовій компанії Британії
Підсанкційні російські олігархи Михаїл Фрідман і Петр Авен стали співвласниками найбільшої нафтовидобувної компанії у Великій Британії – Harbour Energy.
Про це повідомляє BBC, передає "Європейська правда".
Як розповіли журналісти, інвестиційна компанія LetterOne, співвласниками якої є Фрідман і Авен, тепер володіє майже 15% акцій Harbour Energy. Сама LetterOne не потрапила під санкції, двоє росіян не мають контактів з фірмою та не отримують жодної частки її прибутку.
За умовами угоди, LetterOne не матиме права голосу в Harbour Energy, але отримуватиме частку прибутку компанії у вигляді дивідендів.
Акції LetterOne потенційно можуть бути конвертовані в акції з правом голосу, якщо з двох росіян будуть зняті санкції, але для цього потрібен дозвіл уряду, зазначило BBC.
"Уряд Великої Британії та компанія Harbour повинні були втекти на милю від цієї угоди", – заявив керівник відділу розслідувань викопного палива в кампанії Global Witness Луїс Вілсон.
Журналісти додали, що Harbour Energy є найбільшим виробником нафти та газу у водах Великої Британії й компанія викупила більшість нафтогазовидобувних активів німецької фірми Wintershall DEA у хімічного гіганта BASF.
LetterOne була співвласником Wintershall. Її акції обміняли на акції Harbour Energy. Деякі активи Wintershall, пов'язані з Росією, залишились у власності BASF.
Нагадаємо, Суд Євросоюзу у квітні анулював рішення Ради ЄС від 28 лютого 2022 року про запровадження санкцій проти Авена і Фрідмана. Суд вказав, що підстави включення росолігархів у санкційний список не були достатньо обґрунтовані.
Рішення суду не стосувалось пізніших рішень Ради ЄС, тож санкції проти цих двох росіян досі діють. Вони також перебувають під санкціями США, Великої Британії, України та інших держав через близькість до російського диктатора Путіна.
Авен і Фрідман є акціонерами "Альфа-Груп", частиною якого є Альфа-Банк, один із найбільших російських банків. Авен також має латвійське громадянство і проживає в Латвії зі своєю сім'єю з моменту російського вторгнення в Україну в 2022 році.
Ще на цю тему
- 07.09.2024 Через санкції Росія переплачує 60% ціни на багато товарів з Китаю - Штати в ОБСЄ
- 06.09.2024 Глава оборонного агентства ЕС: Поставки нитроцеллюлозы в РФ надо остановить
- 06.09.2024 Нацбанк Кыргызстана закрыл популярную схему обхода санкций
- 06.09.2024 США предостерегли иностранные финучреждения от сотрудничества с новыми филиалами российских банков
- 06.09.2024 «Санкционный бартер»: Мьянма предложила России менять рис и масло на нефть
- 06.09.2024 США ввели нові санкції для обмеження експорту газу з Росії
- 06.09.2024 США звинуватили пропутінського журналіста Дмітрія Саймса у порушенні санкцій та відмиванні грошей
- 06.09.2024 Американский сервис Coda уходит из России из-за санкций
- 06.09.2024 РФ закупала у компании из Нидерландов детали к беспилотникам
- 06.09.2024 Группа «Арнест» купит и бизнес британской Unilever в России за треть цены
- 06.09.2024 Санкції США відлякують покупців від проєкту «Арктик СПГ-2» Путіна — FT
- 05.09.2024 РФ закуповувала запчастини для 25-річних верстатів ASML для виробництва мікросхем у дронах