Ліквідовано дві ботоферми, які проводили інформдиверсії проти України
Спецслужби РФ застосовували фейкові акаунти для поширення дискредитаційних повідомлень про діяльність Сил оборони та ситуацію на фронті
Як повідомляе видання «Главком» Служба безпеки та Національна поліція нейтралізували у Полтавській та Закарпатській областях дві ботоферми, які працювали на спецслужби Росії Про це повідомляє пресцентр СБУ.
Зазначається, що у результаті спецоперацій правоохоронці викрили організаторів ворожих осередків. Ними виявилося двоє місцевих фахівців у сфері ІТ, які продавали країні-агресору фейкові акаунти. Потім спецслужби Росії проводили через них інформаційні диверсії на користь Кремля.
Зокрема, росіяни використовували «зареєстровані» в Україні облікові записи для поширення дезінформації про суспільно-політичну ситуацію в нашій державі нібито від імені українських громадян.
Росіяни використовували «зареєстровані» в Україні облікові записи для поширення дезінформації про суспільно-політичну ситуацію в нашій державі нібито від імені українських громадян
фото: пресцентр СБУ
Також спецслужби РФ застосовували фейкові акаунти для поширення дискредитаційних повідомлень про діяльність Сил оборони та ситуацію на фронті.
Так, у Полтавській області викрито місцевого жителя, який створив на «замовлення» Росії майже 15 тис. анонімних акаунтів у різних соцмережах та месенджерах.
Щоб приховати злочин, фігурант намагався продати облікові записи через даркнет з розрахунку 1,5 долара за одного віртуального «користувача».
За даними слідства, ботоферма з відповідним обладнанням та сім-картами українських операторів знаходилась безпосередньо у квартирі зловмисника.
На Закарпатті правоохоронці ліквідували канал підпільного продажу до РФ унікальних ІР-адрес, зареєстрованих на території регіону. Це дозволяло російським користувачам видавати в Інтернеті себе за українців.
Для конспірації фігурант отримував кошти від «замовників» через російські платіжні системи у вигляді криптовалюти.
Наразі обом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Тривають розслідування. Зловмисникам загрожує до 5 років тюрми.
Ще на цю тему
- 03.09.2024 В Украине за госизмену будут судить 10 экс-прокуроров из Крыма – прокуратура АРК
- 30.08.2024 СБУ повідомила про підозру колаборантці, яка впроваджувала освітні стандарти рф в окупованому Криму.
- 20.08.2024 На Одещині затримали медика, який шпигував за кораблями Держприкордонслужби
- 16.08.2024 В Украине заочно будут судить двух участников НВФ «Самооборона Крыма» – Прокуратура АРК
- 16.08.2024 Зеленський вніс до Ради законопроєкти про членство України в Міжнародному кримінальному суді
- 14.08.2024 За матеріалами СБУ 12 років тюрми отримав гендиректор мережі кремлівських «ЗМІ»
- 12.08.2024 В Украине будут судить экс-начальника Госэкоинспекции Крыма – Прокуратура АРК
- 12.08.2024 СБУ сообщила о подозрении одному из начальников управления МЧС РФ в Крыму – ЦЖР
- 08.08.2024 Україна у міжнародних судах має пред’явити Росії чек за знищення енергетики, - голова "Укренерго" Кудрицький
- 31.07.2024 В Україні оголосили підозри двом топчиновникам із близького оточення Путіна
- 23.07.2024 Суд скасував арешт на яхту Медведчука
- 05.07.2024 СБУ передала в суд дело против экс-главы российской администрации Сак