Китай виступив проти санкцій США щодо компаній, які допомагають Росії у війні в Україні
Китай висловив незгоду з останніми санкціями, введеними США проти китайських компаній через їхній ймовірний зв'язок із війною Росії в Україні. Пекін заявив, що вживе необхідних заходів для захисту прав та інтересів китайського бізнесу.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Financial Post.
У п'ятницю США оголосили про введення масштабних санкцій проти сотень компаній у Росії, Європі, Азії та на Близькому Сході. Ці компанії звинувачують у підтримці військових дій Росії та допомозі в обході санкцій. Американський Держдепартамент висловив стурбованість через «масштаби експорту товарів подвійного призначення» з Китаю до Росії.
Міністерство комерції Китаю різко засудило занесення кількох китайських компаній до списку експортного контролю США. Відомство назвало дії Вашингтона "типовими односторонніми санкціями", які можуть порушити глобальні торговельні порядки і вплинути на стабільність промислових і логістичних ланцюжків.
Китай закликав США негайно припинити "неправильну практику" і наголосив на готовності вжити заходів для захисту законних прав своїх компаній.
Санкції США стали черговим кроком у серії обмежень, накладених на російські компанії та їхніх партнерів після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Попри санкції, Росія продовжує підтримувати економіку завдяки продажу нафти і газу.
Китай, який намагається зберігати нейтральну позицію в конфлікті в Україні, посилив закупівлі російської нафти після введення західних санкцій проти Москви, що ще більше зміцнило його вплив на Росію.
Санкції США проти Росії
12 червня США ввели нові санкції проти 300 фізичних та юридичних осіб у Росії та інших країнах, які підтримують військову машину Кремля. Мінфін США приділив особливу увагу іноземним банкам, які співпрацюють з особами та організаціями, які потрапили під санкції РФ, що ставить їх у зону ризику.
Крім цього, 23 серпня Сполучені Штати розширили санкції проти Росії, а також проти посередників з низки країн, які допомагали РФ обходити санкції та постачали деталі для літаків "Су". Це ОАЕ, Гонконг, Туреччина, Казахстан, Киргизстан та Китай.
Ще на цю тему
- 25.09.2024 Росія виробляє у Китаї дрони для використання проти України - Reuters
- 17.09.2024 Росія почала розплачуватися з Китаєм криптовалютою за товари для війни
- 13.09.2024 Росія виробляє новий дрон-камікадзе із китайськими компонентами - Reuters
- 11.09.2024 Росія та Китай розпочали спільні військово-морські навчання
- 11.09.2024 Росія пропонує Китаю створити закритий від західних санкцій банк для розрахунків
- 09.09.2024 Китайські банки запроваджують територіальні обмеження для компаній, що працюють з РФ, – ЗМІ
- 09.09.2024 Китай і Росія планують провести військові навчання до кінця вересня
- 07.09.2024 Найбільші держбанки Китаю скорочують бізнес у Росії через проблеми з платежами
- 03.09.2024 Президент Тайваню порадив Китаю забрати «історичні» землі у Росії
- 30.08.2024 Російським компаніям все складніше проводити платежі з Китаєм: транзакції на десятки мільярдів у підвішеному стані.
- 28.08.2024 Китай активно залучає країни до підтримки свого «мирного плану» щодо України
- 26.08.2024 "Сила Сибіру-2" на паузі. Що це за газопровід та чому Китай "динамить" Росію