Через спекотну і вітряну погоду Туреччину охопили лісові пожежі
У п'ятницю 16 серпня рятувальники по всій Туреччині гасили лісові пожежі, які поширились через спекотну і вітряну погоду.
Про це повідомило агентство AP, пише Європейська правда.
Погодні умови призвели до низки пожеж, в тому числі однієї, яка загрожувала меморіалам і могилам Першої світової війни на місці битви під Галліполі.
На західному узбережжі пожежа загрожувала будинкам на околицях міста Ізмір. Мешканці покинули свої домівки, коли їх засипало попелом.
"Пожежа в регіоні Доганчай, на жаль, досягла житлових районів через вітер. Ми хочемо, щоб наші громадяни, які проживають у цьому регіоні, якнайшвидше евакуювалися зі своїх домівок", – поінформував району Ірфан Онал.
У провінції Маніса третій день триває пожежа в сільському лісистому районі Гордес. Близько 80 будинків було евакуйовано, а більшість будівель у селі Караякуп зазнали серйозних пошкоджень.
Туреччина мобілізувала десятки літаків, сотні транспортних засобів і тисячі людей для боротьби з пожежами.
Міністр лісового господарства Ібрагім Юмаклі попередив про підвищений ризик лісових пожеж на вихідних через низьку вологість, сильний вітер і високу температуру.
"Наші можливості втручання і потенціал обмежені до певної межі. Неможливо вийти переможцем з цієї боротьби без підтримки наших громадян. Тому я прошу про максимальну уважність, особливо в ці три дні", – сказав він.
Головне управління лісового господарства застерегло людей не розпалювати вогнища на відкритому повітрі протягом наступних 10 днів у зв'язку з погодними умовами.
Ще на цю тему
- 01.11.2025 У Туреччині засудили до довічного 11 людей через пожежу в готелі, що забрала 78 життів
- 28.07.2025 Президент Эрдоган: Турция ведет масштабную борьбу с лесными пожарами как с воздуха, так и с земли
- 28.07.2025 Лісові пожежі загрожують четвертому за величиною місту Туреччини
- 26.07.2025 У Туреччині спалахнули нові лісові пожежі: дві провінції оголошено зонами стихійного лиха
- 24.07.2025 В Туреччині 10 людей загинули, намагаючись вгамувати лісові пожежі
- 23.07.2025 У Туреччині через лісові пожежі затримали понад два десятки осіб
- 01.07.2025 У Туреччині через лісові пожежі евакуювали 50 тисяч людей
- 22.01.2025 Число погибших при пожаре в отеле в Турции возросло до 76
- 19.08.2024 Через лісові пожежі у Туреччині евакуювали тисячі людей, десятки постраждали
- 29.07.2024 У п’яти провінціях Туреччини вирують лісові пожежі
- 20.07.2024 У п’яти провінціях Туреччини вирують лісові пожежі
- 21.06.2024 У Туреччині спалювання стерні призвело до пожежі, яка поширилася на населені пункти: 5 загиблих