Вірменія домовляється про будівництво нового енергоблоку АЕС із Францією замість РФ
Франція може збудувати новий енергоблок Вірменської атомної електростанції (ВАЕС) замість Росії.
Це питання обговорювалося під час візиту на станцію посла Франції у Вірменії Олів'є Декотіньї та представників французької компанії Framatom, яка є одним із найбільших світових виробників обладнання для атомних електростанцій, передає БізнесЦензор з посиланням на The Moscow Times.
Як повідомляється, керівництво ВАЕС висловило готовність співпрацювати з французькою стороною та вивчити пропозиції щодо реакторних технологій.
У червні 2023 року у Вірменії було створено міжвідомчу робочу групу з будівництва нового атомного енергоблоку. При цьому термін експлуатації діючих двох блоків ВАЕС продовжили до 2036 року та розпочали роботи з їхньої технічної модернізації.
Основним підрядником, який займається питаннями обслуговування ВАЕС, є російський "Росатом". Ядерне паливо на станцію також постачається з Росії. У листопаді 2022 року Вірменія підписала з "Росатомом" меморандум про будівництво нового енергоблоку ВАЕС в країні.
Вірменська АЕС – єдина в регіоні атомна електростанція, яка є одним із основних джерел електроенергії у країні. Станція складається з двох енергоблоків із реакторами типу ВВЕР-440. Встановлена теплова потужність одного блоку становить 1375 МВт, а електрична потужність – 440 МВт.
Влада Вірменії останнім часом обговорює варіант будівництва нової АЕС не за російськими, а за західними модульними технологіями.
Так, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявляв, що Єреван веде переговори щодо цього питання з Вашингтоном.
"Незабаром делегація Вірменії поїде в США, щоб на місці ознайомитися з можливостями модульних реакторів", – говорив Пашинян наприкінці травня.
До цього міністр територіального управління та інфраструктури Вірменії Гнел Саносян говорив, що Єреван планує розпочати будівництво нової АЕС у 2026-2027 роках. За його словами, у планах вірменської сторони розпочати експлуатацію об'єкта після припинення діяльності діючої станції у 2036 році.
Раніше повідомлялося, ш російська держкорпорація "Росатом", якій досі вдається уникати санкцій, збільшила виторг від своїх операцій за кордоном у 2023 році до рекордних $16 млрд.
Операції за кордоном принесли "Росатому" понад половину виторгу (майже 1,5 трлн рублів за поточним курсом). У 2022 році російський держконцерн "Росатом" збільшив виторг за кордоном на 20% – до $11 млрд.
При цьому Росія використовує "Росатом" для обходу санкцій – через нього їй вдається купувати електроніку та сировину для виробництва зброї, писало видання The Washington Post.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 31.08.2024 По АЕС у Вірменії вдарила блискавка: станцію аварійно зупинили
- 29.08.2024 Росія намагалася використати візит Ґроссі на Курську АЕС, щоб неправдиво представити Україну як загрозу – ISW
- 27.08.2024 Глава МАГАТЕ прибув на Курську АЕС
- 27.12.2023 РФ будет строить в Индии энергоблоки АЭС
- 10.08.2023 ЗАЭС под угрозой: станция потеряла основное внешнее питание - подробности
- 21.07.2023 МАГАТЕ: Окупанти досі не пускають експертів на дах реакторів ЗАЕС
- 15.06.2023 Гендиректор МАГАТЕ Гроссі розпочав візит на Запорізьку АЕС
- 06.05.2023 Заяви проросійських ресурсів щодо повної зупинки роботи ЗАЕС не відповідають дійсності – Енергоатом
- 14.04.2023 США повідомили "Росатом" про відповідальність за заволодіння секретними даними на ЗАЕС
- 12.04.2023 Щоб зменшити залежність від РФ. Європейські АЕС стали частіше купувати уран в Казахстані
- 10.01.2023 Зона безпеки ЗАЕС: у переговорах МАГАТЕ відстоює умови, висунуті Україною
- 04.01.2023 МАГАТЕ не вдасться добитися створення безпекової зони навколо Запорізької АЕС, - глава НАЕК "Енергоатом" Котін.