Китай постачає деталі озброєнь пов'язаному з РФ білоруському підряднику –ЗМІ
Китайські компанії постачають високоточні деталі, що використовуються в російській зброї, білоруському оборонному підряднику навіть після того, як він потрапив під західні санкції через війну РФ проти України.
Про це свідчать документи, з якими ознайомилося видання Nikkei Asia., передає Цензор.НЕТ.
Китай наполягає на тому, що не надає військової підтримки Росії, але дані вказують на те, що китайські компанії, імовірно, свідомо сприяють постачанню зброї РФ.
Так, білоруська опозиційна група BelPol отримала контракти, платіжні документи та іншу інформацію з різних галузевих джерел про транзакції між компаніями в Білорусі та Китаї.
Згідно з цими даними, компанія Green Cycle Energy, що базується в Шеньчжені, 1 грудня отримала замовлення від білоруського оборонного підрядника "БелОМО Холдинг" на три тисячі компонентів для лазерного модуля LAD-21T. Такий надсучасний модуль використовується для бомб і ракет із лазерним наведенням.
Платіж проведених в юанях. До транзакції було залучено шанхайську філію російського державного банку ВТБ.
Журналісти нагадали, що Мінфін США запровадив санкції проти "БелОМО" 5 грудня минулого року за надання підтримки російським військовим у сфері озброєнь. Але 16 лютого Green Cycle Energy і "БелОМО" підписали контракт на ще 5,56 мільйона юанів (764 тисяч доларів США) на закупівлю цих компонентів.
Ще один китайський виробник деталей, компанія Morotack (Tianjin) Technology, 1 лютого підписала контракт на постачання компанії "Діапроектор", що входить до групи БелОМО, 200 одиниць комплектуючих під назвою "фланці" на суму 114 тис. юанів. В угоді брали участь білоруські та китайські банки.
Ці деталі вважаються важливими для передових систем наведення. У листі від 2 травня "БелОМО" також запросив у компанії Morotack надсилати по 100 одиниць кожного з відповідних компонентів щомісяця.
У записах, отриманих аналітиками, містяться деякі натяки на тісне співробітництво між російськими та білоруськими оборонними підрядниками.
Записи містять і деякі натяки на тісне співробітництво між російськими та білоруськими оборонними підрядниками.
Так, 2 лютого санкт-петербурзька компанія Precision Laser Systems здійснила постачання "Діапроектору" компонентів, пов'язаних з лазерами. До їхнього складу входили лазерні діоди, вироблені китайською компанією Haucore з міста Цзинань.
Постачання включали 78 одиниць на 499 200 доларів США. Precision Laser Systems здійснила аналогічні за обсягом поставки для "Діапроектора" 20 лютого і 20 березня.
Водночас, як вдалося з'ясувати BelPol, "Діапроектор" продає комплектуючі білоруському оборонному підряднику "Пеленг", який постачає російській армії танкові приціли "Сосна-У" й перебуває під санкціями США та Британії.
Ще на цю тему
- 06.09.2024 Китай перекрив фінансування спільного з РФ вугільного проекту через санкції
- 07.08.2024 Компанії Китаю готуються до санкцій США та скуповують чипи Samsung – Reuters
- 01.08.2024 Китай вирішив заборонити експорт усіх безпілотників, які можна використовувати на війні – AP
- 30.07.2024 Китай за полглда экспортировал из России рекордный объем природных ресурсов
- 30.07.2024 Глава Госдепа СЩА пригрозил Китаю новыми санкциями за поддержку Путина
- 30.07.2024 Китайські банки повертають до Росії до 80% платежів у юанях
- 24.07.2024 Глава «Роснефти» попросил у китайцев денег на развитие сырьевой экономики России
- 24.07.2024 Китай исключил Россию из проекта дальнемагистрального самолета
- 24.07.2024 Китайский эсминец прибыл в порт Санкт–Петербурга / Фото
- 20.07.2024 США готують нові санкції проти Китаю за підтримку Росії
- 15.07.2024 Тихоокеанский флот сообщил о старте российско-китайских учений "Морское взаимодействие - 2024"
- 13.07.2024 НАТО не має сумнівів, що КНДР надає значну військову підтримку Росії - Столтенберг