Хакери атакували реєстр нерухомості Греції
Грецький кадастр – агентство, яке веде реєстр власності на нерухомість у Греції, – зазнало кібератаки з поки що невідомими наслідками.
Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Ekathimerini.
Атака на Грецький кадастр відбулась у дві хвилі. Під час першої хакери викрали деякі файли мінімальної важливості, а під час другої, виявленої напередодні, зламали один із серверів уряду Греції, на якому зберігалася резервна копія основної бази даних реєстру власності.
Співробітників Грецького кадастру попросили змінити свої паролі і запровадити двоетапну перевірку.
У Міністерстві цифрового управління Греції заявили, що хакери не видалили жодні дані, але наразі невідомо, яку саме інформацію вони могли скопіювати і чи не залишили на сервері шкідливе програмне забезпечення.
Інцидент не вплинув на операції з нерухомістю в Греції, уточнює Ekathimerini.
Попри формальне виконання вимог до кібербезпеки, Греція на практиці не має засобів, аби запобігти кіберінцидентам чи розслідувати їх, і в країні минулого року фіксували низку кібератак.
Про інцидент із Грецьким кадастром стало відомо 19 липня, в день, коли глобальний кіберзбій порушив діяльність авіаперевізників, медіакомпаній, банків та телекомунікаційних фірм по всьому світу та в Європі зокрема.
Ще на цю тему
- 04.04.2026 СБУ запобігла спробам росіян зареєструвати Starlink на Житомирщині
- 30.03.2026 У Німеччині встановили особи російських хакерів-вимагачів, які завдали багатомільйонних збитків
- 21.03.2026 Хакеры российский спецслужб нацелились на пользователей мессенджеров во всем мире — ФБР
- 17.03.2026 Команда ЗСУ посіла друге місце на міжнародних навчаннях із кібербезпеки у Сінгапурі
- 17.03.2026 Нідерланди запускають грантову програму на €2,5 мільйона для підтримки України у сфері кібербезпеки
- 17.03.2026 Спецслужбы РФ маскируют шпионское ПО под проверку спутниковых терминалов
- 14.03.2026 МЗС Румунії заявило про кібератаку на свої сайти
- 13.03.2026 Хакеры ГРУ терроризируют оборонную промышленность Канады
- 28.02.2026 Німеччина розширить повноваження правоохоронців для боротьби з кібератаками
- 13.02.2026 Україна та Швеція підписали угоду про співпрацю в сфері кібербезпеки
- 06.02.2026 Дания подготовит киберспециалистов из–за угроз со стороны РФ
- 05.02.2026 Проросійські хакери атакували італійські сайти за день до відкриття зимової Олімпіади