Через санкції російський «Норнікель» готовий перенести виробництво всіх металів до Китаю
Найбільша російська гірничодобувна компанія "Норнікель" російського мільярдера Володимира Потаніна розглядає можливість будівництва у Китаї не лише потужностей з виробництва міді, а й нікелю та паладію, оскільки санкції ускладнюють транскордонні платежі та експорт металів.
У липні керівництво "Норнікелю" провело переговори з потенційними китайськими партнерами та підписало близько десяти меморандумів про взаєморозуміння, що охоплюють всю номенклатуру металів, які виробляє російська компанія, повідомляє Bloomberg з посиланням на два джерела у галузі, пише БізнесЦензор.
За даними агентства, окрім проєкту з перенесення виробництва міді з Росії до Китаю, компанія також домовляється про будівництво нікелевого заводу з китайським виробникам акумуляторів CNGR Advanced Material та Brunp Recycling, який перероблятиме російську сировину.
Як повідомлялося, за даними агентства Reuters, "Норнікель" вже веде переговори з китайською корпорацією China Copper про створення спільного підприємства, що дозволить російському гірничодобувному гіганту перенести всі свої потужності з виплавки міді до Китаю.
Якщо ці переговори завершаться успішно, це означатиме вихід першого вітчизняного підприємства з Росії після того, як США та Велика Британія заборонили західним біржам металів продавати російські алюміній, мідь і нікель, зазначало агентство.
У квітні власник "Норнікеля" Володимир Потанін розповідав про плани закрити свій мідний завод у РФ і побудувати новий у Китаї з неназваним партнером.
Нагадаємо, з 13 квітня 2024 року Мінфін США заборонив постачати в країну алюміній, мідь та нікель російського походження. Крім цього, нові заходи забороняють глобальним біржам торгувати цими металами.
Водночас один із найбільших виробників міді в Росії – підсанкційна "Русская медная компания" (РМК) – і китайські фірми уникали податків і обходили санкції, торгуючи новою мідною катанкою, замаскованою під брухт, писало Reuters.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 10.10.2024 Трем россиянам в США грозит до 100 лет тюрьмы за поставки электроники в обход санкций
- 10.10.2024 Россия смогла получить немецкие станки, пригодные для производства боеприпасов
- 10.10.2024 Британський виробник споживчих товарів Unilever остаточно вийшла з РФ
- 10.10.2024 Другий за величиною банк Сінгапура припиняє трансакції за участю РФ
- 10.10.2024 Не всі країни ЄС диверсифікували енергопостачання після вторгнення РФ в Україну – фон дер Ляєн
- 09.10.2024 Не на півроку. ЄС змінив термін продовження нових санкцій проти Росії
- 09.10.2024 Україна закликала організаторів Всесвітніх ігор продовжити санкції проти Росії та Білорусі
- 08.10.2024 ЄС затвердив новий санкційний режим проти РФ за дестабілізацію за кордоном
- 08.10.2024 Банки в Нідерландах розморозили російські активи на пів мільярда євро – ЗМІ
- 08.10.2024 Британія запровадила санкції проти військ РФ за застосування хімічної зброї в Україні
- 08.10.2024 У порту Рені пришвартували судно, яке перевозило вантажі з Криму
- 08.10.2024 Грузія повідомила про виявлення 318 спроб обійти міжнародні санкції