Судноплавна компанія з Шотландії допомагає Путіну фінансувати його війну проти України — The Times

19:40 08.07.2024

Компанія з Глазго постачає російський газ до Європи, попри заклик уряду розірвати торговельні відносини з країною-агресором.

Шотландська компанія постачає російський газ до Європи, допомагаючи Владіміру Путіну платити за війну в Україні. Розслідування Sky News виявило, що фірма, яка базується в Глазго, є власником і оператором п'яти гігантських криголамів, що перевозять паливо з Сибіру, пише ZN.ua.

Компанія Seapeak Maritime (Glasgow) Limited не порушує жодних законів, що забороняють їй експортувати газ, який підтримує кремлівський режим та його військових. Однак вона ігнорує заклик шотландського уряду до всіх компаній розірвати торговельні відносини з Росією, зазначає Девід Ліск, позаштатний репортер загальних новин у газеті The Times, який працює в Шотландії.

Фірма в Глазго є частиною ширшого глобального бізнесу і, згідно з даними британського корпоративного реєстру, в кінцевому підсумку належить інвестору в США. Робота її флоту висвітлює одну з найбільших геополітичних та економічних дилем війни: чи купувати російський газ. Лідери Великої Британії та ЄС пообіцяли відмовитися від цього палива після того, як Путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну.

Починаючи з 2022 року, трубопровідний експорт до Європи різко скоротився. Однак танкерні поставки з Ямалу принаймні частково компенсували це падіння. Раніше Європа залежала від Росії на 35% газу. Зараз ця цифра становить 15%. Починаючи з 2022 року, Європа заплатила Росії 10 мільярдів євро за газ.

Танкер компанії Seapeak під назвою Yakov Gakkel здатний перевозити величезні обсяги скрапленого природного газу при температурі 163 градуси нижче нуля. Зараз він знаходиться біля берегів Норвегії. Він та схожі на нього судна регулярно пропливають поблизу узбережжя від Шотландії до Іспанії чи Бельгії.

Раніше газета The New York Times зазначала, що США хочуть обмежити нафтові поставки Росії, але зберігаючи при цьому помірні ціни на бензин в Америці. Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки розробило детальний план щодо боротьби з підсанкційними нафтовими прибутками Росії. Водночас радники Білого дому не в захваті від реалізації цієї ідеї.
 

Ще на цю тему