Естонія посилить митний контроль на кордоні з РФ через обхід санкцій

09:20 08.07.2024

Естонський уряд обговорив питання торгівлі на кордоні з Росією й ухвалив рішення підвищити ефективність контролю за переміщенням товарів, що підпадають під санкції.

Про це йдеться в повідомленні уряду Естонії, пише Європейська правда.

За словами прем'єр-міністерки Естонії Каї Каллас, незважаючи на обмеження, на кордоні здійснюються спроби обійти санкції, а новий санкційний пакет Європейського Союзу збільшив ризики ще більше.

"Ми повинні бути впевнені, що товари, які перетинають наші кордони, не підпадають під санкції ЄС", – заявила Каллас.

Вона додала, що заміна нинішніх вибіркових перевірок, заснованих на оцінці ризиків, на повний огляд вантажів і транспортних засобів дасть владі більшу впевненість у тому, що товари, "які могли б підтримати військову машину Російської Федерації, не перетнуть естонський кордон".

Каллас додала, що Естонія продовжить переговори з Фінляндією, Латвією, Литвою та Польщею щодо дії на кордоні єдиних вимог і процедур.

Естонський уряд доручив Міністерству фінансів у співпраці з Міністерством внутрішніх справ та іншими відомствами підготувати план дій щодо запровадження повного митного контролю на зовнішніх кордонах Євросоюзу в напрямку виїзду з Естонії.

Раніше повідомлялося, що Естонія розглядає обмеження на покупку нерухомості для громадян Росії та Білорусі.
 

Теми:

Ще на цю тему