Адміністрація Байдена не погоджується на більш агресивні дії проти т.з. «тіньового флоту» РФ — WP

10:00 20.06.2024

Президент Байден наполягає на тому, що Сполучені Штати однозначно стоять на боці України. Але коли справа доходить до агресивних санкцій проти прихованої мережі російських нафтотрейдерів, які забезпечують Кремль великими грошовими вливаннями, адміністрація Байдена була дуже обережною. 

Попри те, що минулого тижня Міністерство фінансів наполегливо рекомендувало запровадити санкції проти того, що слідчі називають "тіньовим флотом" російських танкерів, які порушують санкції, Білий дім ухилився від цього, повідомив Девід Ігнатіус, колумніст у газеті The Washington Post, пише ZN.ua.

Обережність адміністрації Байдена пов'язана з найбільш політично чутливим питанням цього року президентської кампанії: інфляцією. У Білому домі побоюються, що санкції проти російських тіньових трейдерів можуть спровокувати інфляційний тиск на нафтовий ринок і підвищення цін на газ на заправках.

Чиновники Міністерства фінансів США вважають, що Білий дім поводиться надмірно обережно. Вони стверджують, що американські санкції, запроваджені в лютому проти 14 танкерів, що належать великій російській судноплавній компанії "Совкомфлот", не спричинили інфляційного тиску.

Росія була змушена запропонувати більші знижки на свою нафту, ціна на яку на західних ринках обмежена. Але ціна на нафту марки Brent, яка є світовим еталоном, не зросла.

"Обмеження ціни на російську нафту продовжує служити двом цілям: обмеженню прибутків Кремля та сприянню стабільності енергетичних ринків", — заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо, оголошуючи обмеження в лютому.

Тепер чиновники кажуть, що Міністерство фінансів хоче накласти санкції на ще близько 80 танкерів "Совкомфлоту". Міністерство фінансів також вивчає те, що може бути ще більш важливою ціллю: мережу, яка, на думку американських чиновників, налічує близько 100 суден, що транспортують нафту, видобуту російським гігантом "Роснефть", який очолює Ігор Сєчін, один з найближчих радників Владіміра Путіна.

"Деякі питання зовнішньої політики не мають простих відповідей, і компроміс між енергетичними санкціями та потенційною інфляцією є яскравим прикладом. Найкращим результатом було б, якби Саудівська Аравія, нібито новий друг США на Близькому Сході, викачувала більше нафти, щоб нові санкції проти російського тіньового флоту не зруйнували ринок", — вважає колумніст.

Раніше міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрьом зазначив, що Росія, схоже, готова створити "екологічний хаос", використовуючи застарілі нафтові танкери у Балтійському морі та порушуючи всі морські правила. Він закликав запровадити нові правила і механізми правозастосування, щоб запобігти екологічній катастрофі, яку може спричинити застарілий і незастрахований російський тіньовий флот.
 

Ще на цю тему